pátek 5. června 2020 Dobroslav

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Ukažte Čechům, že Karlovy Vary nejsou ruské

Téměř pokaždé, když se někde zmíním o tom, že žiji v Karlových Varech, slyším: „Jo to je to ruský město.“ Marně argumentuji tím, že jsem jako první řeč slyšel ruštinu v Brně, Praze a dalších českých větších i menších městech. Marně argumentuji tím, že historicky měli Rusové ke Karlovým Varům vždy blízko a že do města jezdil mimo jiné už car Petr Veliký.

Marně argumentuji tím, že Rusové tady opravili mnoho domů a že ty opravené domy, si nikam neodvezou. Marně argumentuji tím, že tady nepáchají trestnou činnost ve větší míře než ostatní a marně je přesvědčuji o tom, že si návštěvníci města v restauraci přečtou jídelní lístek i v českém jazyce a ne pouze v azbuce, jak se mnozí domnívají.

Marná snaha, nálepka je prostě jasná. A já se nyní ptám: Dokážete onu nálepku změnit? Chcete ji změnit? Chcete ukázat, že Karlovy Vary jsou krásné české město s krásnou okolní přírodou, nabídkou nejen lázeňských a ubytovacích služeb. Že Karlovy Vary dokáží uspokojit a nadchnout vodáka přijíždějícího po Ohři, cyklistu, rodinu s dětmi i majitele prosperující firmy přijíždějícího v milionovém bouráku s golfovým bagem v kufru?

Nebo zavřete hotely, propustíte zaměstnance a mávnete nad letošní sezonou rukou s nadějí, že za rok opět přijedou Rusové, Číňani, Japonci, Němci a další cizinci? Jsem na toto rozhodnutí moc zvědavý a jsem zároveň moc zvědavý, jak se k této otázce podnikatelé postaví.

Je velmi pravděpodobné, že tím, kdo letos bude smět cestovat po České republice, budou Češi. A tak je velká šance všem ukázat, že Karlovy Vary nejsou jen ruské, ale že umí a chtějí být zajímavé, lákavé a cenově dostupné i pro domácí klientelu.

Protože získat si dobré jméno u českého turisty, může být do budoucna velmi cennou devízou. A vzhledem k celosvětové situaci možná daleko cennější než naděje, že se vrátí ti, kdo platí v eurech nebo dolarech….

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vilda Varák

Vary byly odjakživa Německé tak to mělo zůstat, Rusové jsou stále okupanti..že opravili nebo zprovoznili? Ano ve svůj prospěch..zaměstnávají za nejnižší mzdu

pátek, 17. dubna 2020, 06:28

Olča Bischofová

Problém je ten, že ve Varech (ale třeba i v Mariánkách a Frantovkách) je těch hotelů a lázeňáků tolik, že to našinci nikdy nemůžou naplnit, ani když se přizpůsobí cenově. Navíc spousta lidí po tomhle průšvihu na dovolenou prostě mít nebude. A hoteliéři se můžou snažit.... Ale nejdřív musí dostat povolení k otevření, respektive poskytování ubytování a dalších služeb.

úterý, 14. dubna 2020, 02:20

Dana Vymětalová

Souhlasim, jen v Olšových Vratech doporucuji rozdavat nĕco od pana Guth-Jarkovského

pondělí, 13. dubna 2020, 17:44

Jitka Matoušková

Jezdím do Varu od roku 1967 s přestávkou 10 let v 80.letech a mám to tam moc ráda.Souhladim s tím,že Vary nejsou jen ruské a díky Rusům krásné domy nespadly.Je to tam ,tak jako jinde o lidech.Ja mám z hotelu Morava a ze Sadových lázní jen samé dobré zkušenosti. Všem moc doporučuji a městu doporučuji věnovat více pozornosti obnovení lesních cest k vyhlídkám.

pondělí, 13. dubna 2020, 15:21

Mirka Podzimkova

Nebýt Rusů,tak by byla většina budov ve Varech v dezolátním stavu.Ikdyž odejdou,domy tady nechají.

pondělí, 13. dubna 2020, 14:58

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.