Karlovarský kraj letos začne s rekonstrukcí pavilonu onkologie v Chebu

Autoři | Foto pixabay.com

Karlovarský kraj začne letos s rekonstrukcí pavilonu C v Nemocnici Cheb. Budova onkologického oddělení, ve které je i lineární urychlovač, projde přestavbou a modernizací. V její části kraj vybuduje zubní kliniku. Protože na akci bude čerpat dotaci z Národního plánu obnovy, hotovo musí být už na počátku roku 2026.

„Vyhlásili jsme veřejnou zakázku na rekonstrukci celé budovy. Počítáme s předáním staveniště někdy v měsíci březnu. A dokončení stavby by měla být u onkologie v lednu 2026. Je třeba říci, že jde o sloučenou zakázku, protože se na ní podílí i Karlovarská krajská nemocnice (KKN)," řekl novinářům krajský radní Petr Kubis (ANO).

Na zlepšení onkologické péče získal Karlovarský kraj 200 milionů korun z dotace. Část z toho půjde i do karlovarské nemocnice, konkrétně na zakoupení PET CT (diagnostického přístroje, který využívá pozitronovou emisní tomografii). Většina peněz ale bude použita na rekonstrukci pavilonu v Chebu. KKN také pořídí nový lineární urychlovač, nynější už dosluhuje. Chebské oddělení také dostane plánovací CT, které se využívá k přesnému zaměření při léčbě lineárním urychlovačem.

V části budovy pak kraj vybuduje i zubní kliniku. Měly by se do ní přestěhovat zubní ordinace a po dokončení stavby tam zřejmě bude působit zubní pohotovost pro okres Cheb.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ČR, správa, stavby, nemocnice, Karlovarský, evropské fondy

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.