Dopravení komplikace: Na Karlovarsku omezí řidiče oprava mostu a sanace skal

Na Karlovarsku omezí řidiče dvě stavby na silnicích. Včera začala oprava mostu na Mariánskolázeňské ulici u přehrady Březová a tento týden začala i sanace skal nedaleko Tepličky. Oprava mostu si vyžádá objížďku, u sanace skal budou dopravu řídit semafory.
Opravu malého historického mostu v Mariánskolázeňské ulici provádí město Karlovy Vary. „Kvůli opravě bude zcela uzavřena Mariánskolázeňská silnice vedoucí okolo obce Březová. Objízdná trasa pro vozidla do 18 tun vede obcí Březová po ulicích Hamerská a Staromlýnská,“ uvedl mluvčí radnice Jan Kopál. Termín dokončení opravy mostu za 6,1 milionů korun je na konci října.
Na počátku tohoto týdne začala na silnici I/20 mezi Karlovými Vary a Plzní sanovat dva rizikové skalní úseky u Tepličky. Práce potrvají do konce října. „První úsek dlouhý přibližně 130 metrů se nachází za křižovatkou Stanovice. Druhý úsek v délce přibližně 120 metrů je asi o šest kilometrů dál, na kilometru 18,70 až 18,82 silnice I/20,“ sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Petra Drkulová. Důvodem sanace je riziko pádu uvolněných a zvětralých skalních bloků na vozovku. „Na silnici I/20 odstraníme nestabilní kameny a náletovou vegetaci, skalní svah očistíme a následně ho zabezpečíme ocelovými sítěmi a ochrannými ploty,“ popsala Drkulová.
Sanační práce na skalním svahu provede dodavatelská firma převážně horolezeckým způsobem a částečně strojní technikou, za dozoru geotechnika. Zhotovitelem je společnost Strix za vysoutěženou cenu 5,87 milionu korun. Ředitelství silnic a dálnic letos sanovalo také skalní svahy na silnici I/20 u vodní nádrže Březová a na I/13 u Stráže nad Ohří.










Diskuze
0Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.
Zatím žádné komentáře. Buďte první!
Komentování je jen pro přihlášené