Počasí dnes21 °C, zítra21 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Ortopedické oddělení karlovarské krajské nemocnice čekají ještě letos zásadní stavební úpravy

Zásadní stavební úpravy čekají ortopedické oddělení Nemocnice Karlovy Vary. Rada Karlovarského kraje už na svém posledním zasedání odsouhlasila uzavření smlouvy s vybraným dodavatelem. Stavební akce by měla vyjít na více jak 15,8 milionu korun včetně DPH. Práce začnou ještě letos.

Areál karlovarské nemocnice postupně prochází proměnou tak, aby v budoucnu mohl sloužit jako centrum vysoce kvalitní zdravotní péče a poskytoval zároveň důstojné zázemí pro zdejší zdravotníky. Jednou z dalších stavebních akcí, která je naplánována na letošní rok, je právě modernizace ortopedického oddělení. To sídlí v pavilonu B ve čtvrtém nadzemním podlaží.

„Realizace stavebních prací by měla začít v půlce července a trvat by měla čtyři a půl měsíce. Takže do konce listopadu by mělo být vše hotovo, včetně odstranění případných vad a nedodělků, které takovéto stavby většinou provázejí,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Dalibor Blažek s tím, že kraj bude ještě investovat do lékařského vybavení v předpokládané výši tři miliony korun včetně DPH.

Účelem navrhovaných stavebních úprav je modernizace prostoru sesterny. Zde by mělo dojít ke zřízení recepce a vznikne nové zázemí pro personál a pro příjem pacientů na oddělení. Dále je naplánována celková modernizace hygienických buněk u všech pokojů pacientů tak, aby lépe vyhovovaly současným standardům a potřebám hospitalizovaných. Samozřejmostí je jejich bezbariérovost. V neposlední řadě pak vznikne jeden nový nadstandardní pokoj.

V rámci stavebních prací budou provedeny jak kompletní dispoziční úpravy oddělení, tak vyměněny veškeré rozvody vody, kanalizace, elektroinstalací, topení, vzduchotechniky či medicinálních plynů. Dále bude přeložena stávající stanice potrubní pošty do prostoru vyšetřovny a nainstalována nová klimatizace pro chlazení vybraných pokojů. Stěny i podlahy čekají povrchové úpravy, přibydou snížené podhledy a dojde rovněž k osazení nových dveří.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Richard Beneš

Štítky Karlovarská krajská nemocnice, rekonstrukce ortopedie, ortopedické oddělení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.