Počasí dnes22 °C, zítra21 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Na provozování domácí hospicové péče přispěje Karlovarský kraj pěti žadatelům tři miliony korun

Dožít svůj život důstojně a v kruhu svých nejbližších, to a mnohé další umožňují organizace zajišťující domácí hospicovou péči v regionu, na jejichž činnost každoročně přispívá Karlovarský kraj. Letos si o podporu z dotačního programu zažádalo pět poskytovatelů těchto zdravotních služeb. Pokud to schválí Zastupitelstvo Karlovarského kraje, rozdělí si mezi sebou tři miliony korun.

„Podpora domácí hospicové péče je nesmírně důležitá. Díky této službě mohou lidé strávit poslední chvíle svého života v prostředí svého domova, tam kde se cítí bezpečně a kde jsou obklopeni svými nejbližšími. Vyškolený personál zároveň pomáhá pacientům zajistit co nejvyšší možnou míru kvality života, tišit jejich bolesti a zmírňovat další průvodní jevy onemocnění,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN).

Pro rok 2023 byla z rozpočtu kraje na podporu domácí hospicové péče vyčleněna částka 3,4 milionu korun. „Jsem proto velmi rád, že budeme moci podpořit všech pět předložených žádostí v celkové výši tři miliony korun. Poslední slovo však mají ještě krajští zastupitelé, kteří budou návrh rady na rozdělení příspěvků schvalovat,“ konstatoval hejtman.

Karlovarský kraj vyhlašuje dotační program na podporu domácí hospicové péče již od roku 2017. Dotace, kterou mohou poskytovatelé této služby získat, je od roku 2022 rozdělena na dvě části - tzv. pevnou část ve výši 500 tisíc korun a tzv. motivační část. Ta je závislá na personálním zabezpečení zdravotních služeb a počtu klientů a pohybuje se v rozmezí 50 až 400 tisíc korun. Peníze lze využít jak na financování provozních a mzdových nákladů vynakládaných na činnost domácí hospicové péče, tak na výdaje, jež žadatel nemůže finančně zajistit z běžných provozních prostředků.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Hospic, domácí hospicová péče, zastupitelstvo kraje, hejtman Petr Kulhánek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.