čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

V Karlovarském kraji již s nemocí covid-19 zemřelo 78 lidí

Aktuálně je počet nemocných osob v Karlovarském kraji 1225. Nejvíce je to v okrese Karlovy Vary, kde během týdne stoupl počet nakažených koronavirem na 532 případů. V Chebu počet nemocných mírně klesl.

„V okrese Karlovy Vary jsme před týdnem měli 373 nakažených a nyní jich evidujeme 532, tady je z hlediska tří okresů největší nárůst. V Sokolově bylo před týdnem 182 případů a nyní jich evidujeme 331 a v Chebu jsme měli před týdnem 368 a nyní máme 362, tady je tedy číslo o šest nemocných osob nižší,“ vysvětluje mluvčí krajské hygieny Michaela Zajíčková.

Situace se dobře nevyvíjí na Sokolovsku, kde za posledních sedm dní zemřelo s nemocí covid-19 osm lidí. Tady byla situace dlouho velmi dobrá a ještě před třemi týdny uváděla hygiena, že na Sokolovsku v souvislosti s touto nemocí nikdo nezemřel. Během posledních tří týdnů to je patnáct lidí.

„Celkem v kraji zemřelo již 78 osob. Sedm na Karlovarsku, patnáct na Sokolovsku a padesát šest na Chebsku,“ doplňuje mluvčí hygieny.

Z hlediska celkových čísel se od začátku epidemie nakazilo v Karlovarském kraji 2643 osob. Počet vyléčených je 1340.

V Karlovarskm kraji byly odloženy všechny plánované operace. Připravuje se otevření druhého covid centra v Nejdku pro pacienty s lehčím průběhem nemoci a nemocice i vedení kraje shání zdravotnický personál a dobrovolníky.

"Před karlovarskou nemocnicí by měl být opět postaven takzvaný triážní stan, který bude sloužit k prvotnímu třídění pacientů," sdělil Josef Mašek, člen představenstva Karlovarské krajské nemocice.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.