čtvrtek 16. července 2020 Luboš

Sokolovští školáci se mohou těšit na nové víceúčelové hřiště

Necelé dva miliony korun bude stát nové hřiště, které bude postaveno u Základní školy Rokycanova v Sokolově. Děti se dočkají moderních herních prvků, trampolín i dřevěného přístřešku pro nepřízeň počasí.

Svého vlastního venkovního sportoviště se dočká Základní škola Rokycanova v Sokolově. Město ve výběrovém řízení vybralo dodavatele, který by měl hřiště za cenu 1,9 milionu korun dokončit červnu.

„Stavební práce spočívající v plošných stavebních úpravách pozemku o velikosti 372 metrů čtverečních. V rámci terénních úprav a bouracích prací dojde nejprve v jihozápadní části k pokácení dvou stromů a odstranění náletových dřevin i stávající ocelové boudy, a také k úpravám svrchních vrstev šachet. V centrální části bude zrušeno pískoviště, na severní straně dlažba, na třech stranách bude demontováno oplocení,“ popisuje postup prací mluvčí městského úřadu Vladimír Meluzín.

Nové hřiště bude na ploše 103 metrů čtverečních pokryto polyuretanovým povrchem. Zbytek tvoří travnatá plocha a dlažba.

„V centrální části hřiště bude postaven dřevěný přístřešek proti nepřízni počasí. Součástí dodávky přístřešku jsou lavice, stoly a tabule. Na východ od přístřešku je navrženo pískoviště. Projekt řeší umístění herních prvků jako je herní hrad, houpačka „hnízdo“, opičí dráha a trampolíny v zemi,“ doplňuje mluvčí s tím, že mimo přístřešek budou dvě lavičky.

Celé hřiště bude nově oploceno kovovými rámovými dílci s drátěnou výplní včetně dodávky brány a tří branek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky škola, hřiště, Sokolov, sport, investice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.