neděle 27. září 2020 Jonáš

Sokolovské školy budou informovat rodiče o docházce jejich dětí

Čipový docházkový systém v základních školách v Sokolově začne od září informovat rodiče o příchodu a odchodu jejich dětí. Elektronické čipy byly v sokolovských školách nainstalovány již před čtyřmi lety, funkci kontroly docházky pro rodiče ale dosud neměly. Jako první by službu pro rodiče v rámci projektu Bezpečná škola měla zavést Základní škola Pionýrů, uvedl v tiskové zprávě mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

"Zařízení je instalováno a až konečně naplno ožijí školy, začne sloužit. Za nutné považuji dodat, že čipnutí bude zcela dobrovolné. Bude tedy vysloveně na rodičích školáků, jestli o tuto službu budou mít zájem, či nikoliv," uvedl místostarosta Sokolova Jan Picka (nez.).

Služba bude podle mluvčího placená, rodiče vyjde na 30 korun měsíčně. Vedení města ji chce postupně rozšířit na všechny sokolovské školy.

V rámci projektu Bezpečná škola byly před několika lety do škol instalovány kamery, které snímají jejich vchody. Obraz z nich si mohou zájemci promítnout na webu Bezpečné město. V prostorech škol funguje také dohledová služba, která má zamezit přístupu nepovolaných lidí do škol. Základní školy v Sokolově navštěvuje zhruba 2600 žáků, město má asi 24.000 obyvatel.

Zabezpečení ve školách proti vniknutí cizích osob je trendem v celém Karlovarském kraji. Čipy či kamery již fungují například na středních školách, které zřizuje kraj, nebo na základních školách v Ostrově.

Autoři | Foto mu sokolov

Štítky ČR, správa, školy, bezpečnost, Sokolov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.