čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Nejdříve lákal kraj na náborové příspěvky lékaře a sestry, nyní to budou učitelé

Vedení kraje pokračuje v řešení nedostatku kvalifikovaných učitelů na základních i středních školách v regionu. Nově nastupujícím učitelům proto nabídne náborový příspěvek ve výši až 200 tisíc korun. Podobně kraj postupoval v minulých letech i při hledání lékařů a sester do krajských nemocnic.

„Je to další opatření, kterým chceme přispět ke zlepšení situace ve školách, kde chybějí kvalifikovaní učitelé. Podle našeho průzkumu je třeba v krajských školách obsadit do začátku nového školního roku 36 míst učitelů,“ sdělil Petr Kubis (ANO), hejtman Karlovarského kraje.

Složitá situace je ale i na školách, které jsou zřizovány obcemi. I tady se kraj angažuje a to tím, že podpořil výuku učitelů 1. stupně, kteří si v rámci programu celoživotního vzdělávání budou moci v Chebu, na pracovišti Fakulty pedagogické ZČU doplnit kvalifikaci.

„V současnosti připravujeme rovněž dotační program pro základní a střední školy zřizované obcemi, kde bude navíc podmínkou poskytnutí náborového příspěvku finanční spoluúčast příslušné obce,“ pokračoval hejtman.

Náborový příspěvek ve výši 200 tisíc korun bude moci získat učitel, který splňuje příslušnou odbornou kvalifikaci. Výjimku mají učitelé odborných předmětů a praxe bez „pedagogické způsobilosti“, kteří se zavážou doplnit si vzdělání příslušným studiem.

 „Zájemce o příspěvek se musí zavázat, že setrvá v pracovním poměru minimálně pět let. Navíc musí být v novém působišti zaměstnán nejméně na 0,75 pracovního úvazku a musí také splňovat podmínku, že v předcházejících dvou letech nepracoval jako pedagogický pracovník v regionálním školství našeho kraje,“ vysvětlil krajský radní Jaroslav Bradáč (SPD + SPO).

Na výplatu náborových příspěvků byly z rozpočtu kraje vyčleněny prozatím 4 miliony korun.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky zaměstnanost, Karlovy Vary, Karlovarský kraj, náborový příspěvek, učitelé

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.