sobota 4. července 2020 Prokop

Policisté v Karlovarském kraji přistihli během víkendu téměř padesát lidí bez ochranné roušky

Stejně jako během předešlého víkendu pokračovala i v uplynulých svátečních dnech policie v Karlovarském kraji v kontrolách dodržování vládních nařízení. Policisté se opět zaměřili na kontrolu míst s vyšší koncentrací osob, kde sledovali dodržování vládních nařízení, která mají zabránit přenosu onemocnění COVID -19.

Policisté na celém území Karlovarského kraje pravidelně kontrolují dodržování nařízení vlády a to zejména uzavření provozoven, povinnost nosit na veřejnosti ochranné prostředky dýchacích cest a zákaz shromažďování osob.

„Během víkendu řešili policisté celkem 49 případů nepoužití ochranných prostředků a 4 případy shromažďování osob na veřejnosti. Tyto případy byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. Musíme však konstatovat, že většina občanů opravdu vládní nařízení dodržuje a za to jim děkujeme,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Policejní kontroly budou pokračovat i dnes, tedy na Velikonoční pondělí a samozřejmě i v dalších dnech, dokud nebude vládní nařízení zrušeno.

Pokud budeme srovnat nynější statistku s uplynulým víkendem, tak počet hříšníků bez roušky je přibližně stejný. Počet nedovolených shromáždění osob je ale podstatně nižší, neboť před týdnem policisté tento problém řešili sedmadvacetkrát.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, bavlněná rouška, pravidla, ochrana, Karlovarský kraj, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.