sobota 4. července 2020 Prokop

Je čas, začít si umět pomáhat, říká dobrovolník a podnikatel Josef Zickler

Na Sokolovsku byla založena dobrovolnická služba Máma. Je určena samoživitelkám a lidem s oslabenou imunitou. Zakladatel Josef Zickler se rozhodl rozvážet i roušky do obchodů, čerpacích stanic a úřadů.

Ihned po vyhlášení nouzového stavu a omezení pohybu osob v České republice založil dovozovou službu Máma, kterou chce pomáhat hlavně matkám samoživitelkám. Josef Zickler ze Sokolova zdarma rozváží nákupy na Sokolovsku a nyní se rozhodl rozdávat i roušky.

„Co se týká dovozu léků a potravin samoživitelkám a dalším lidem, tak se jedná o základní potraviny. V žádném případě nejde o službu pro něčí pohodlnost, ale pro nezbytnou pomoc, která pomůže překlenout krizový okamžik,“ vysvětluje zakladatel a dobrovolník Josef Zickler.

Poukazuje hlavně na to, že se pomoc od měst a obcí dostává seniorům, ale na samoživitelky a například ani lidi v karanténě se moc nemyslí. „Tato služba měla být původně jen pro matky samoživitelky, začali se nám ale ozývat i různě nemocní občané, např. onkologicky nebo s jinak oslabenou imunitou, proto jsem se rozhodl jim vyhovět,“ pokračuje dále dobrovolník.

K bezplatné službě Máma přidal včera i zajištění rozvozu roušek a respirátorů. „Mysleli jsme na pracovníky v obchodech, pokladní a jiné zaměstnance, obsluhy na benzínových stanicích a lidí pracujících na úřadě. Pokud by tito lidé onemocněli a nebude je mít kdo zastoupit, může nás tento stav ohrozit. Kromě lékařů a zdravotnického personálu jsou pokladní v supermarketech nebo obsluhy na benzínových stanicích též v první linii a nejvíce vystaveni možné nákaze. Po zjištění, že pro tyto pracovní pozice nejsou roušky ani respirátory, jsem se rozhodl je nakoupit a zafinancovat ze svého. Přivezl je a rozvezl po obchodech a dalších místech, kde jsou tyto profese nejvíce ohrožené,“ dodává Josef Zickler s tím, že vše co poskytuje dalším lidem je zdarma a bude v tom pokračovat i v dalších dnech.

V případě zájmu dalších dobrovolníků s chutí pomoci například při rozvozu je možné se hlásit na e-mail: ditmar193@seznam.cz

Kontakt na službu Máma je na lince 608 987 321. Celá služba je zdarma - platí se pouze objednané zboží.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky koronavir, bezpečnost, Karlovarský kraj, karanténa, pomoc, dobrovolník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.