Počasí dnes2 °C, zítra4 °C
Sobota 9. prosince 2023  |  Svátek má Vratislav
Bez reklam

V Chebu skončila hlavní část stavby lávky přes vlakové nádraží

V Chebu skončila hlavní část stavby lávky přes vlakové nádraží. Šlo o postupné nasouvání lávky nad kolejištěm. Nyní by už měly práce pokračovat hlavně na obou stranách lávky. Stavbu od počátku provázely komplikace, lávka se dokončí se značným zpožděním a bude také stát výrazně více, než byl původní odhad. Bude to zřejmě kolem 250 milionů korun. Původní cena byla přitom 119 milionů.

Oba konce lávky jsou už nad kolejištěm spojeny. Poslední části lávky se vysouvaly na počátku února. „Práce budou pokračovat, půjde o betonáže dalších segmentů, ale obě strany lávky už jsou propojeny. Zatím nejsou žádné informace, že by termín dokončení v září měl být ohrožen," uvedl místostarosta Chebu Pavel Pagáč (Volba pro kraj).

Na letošní dostavbu lávky má Cheb v rozpočtu vyčleněno 73 milionů korun. Celková cena včetně výluk, nákladů na projektové práce nebo stavební dozor by měla dosáhnout asi 250 milionů korun. Původní vysoutěžená cena ale byla 119 milionů s DPH a původní termín dokončení byl v polovině roku 2022.

Zhotovitelem stavby byla na základě výběrového řízení společnost Raeder & Falge z Lovosic. Ta se stavbou začala a i přes některé problémy v termínech zahájila v lednu 2022 i nasouvání lávky nad kolejiště. Jenže stavba lávky skončila na začátku srpna. Most přes kolejiště byl tehdy již částečně vysunutý přes nádraží. Společnost Raeder & Falge z Lovosic začala mít skluz a nakonec skončila v insolvenci a později v úpadku. Ve čtvrtek věřitelé rozhodli o prohlášení konkurzu na firmu.

Město hledalo zhotovitele, který by stavbu dokončil i s tím, že mezitím se ceny na trhu výrazně zvýšily. Dohodlo se pak se společností SWIETELSKY Rail, že stavbu dokončí. Zatím poslední termín dokončení je v září letošního roku.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook Raeder&Falge

Štítky ČR, správa, stavby, silnice, most, Cheb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Chebu skončila hlavní část stavby lávky přes vlakové nádraží  |  Společnost  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.