V Karlových Varech slouží nový čtyřnohý strážník Oran

Autoři | Foto MP Karlovy Vary

Novou posilu hlásí Městská policie Karlovy Vary. Do služební uniformy se nově navlékl brzy dvouletý vlkošedý pes Oran, který společně se svým psovodem úspěšně složil zkoušky. Do terénu vyrazí v následujících dnech. Strážníci si od nové akvizice slibují, že jim pomůže se zloději v zahrádkářských koloniích.

Velká radost zavládla u karlovarských strážců zákona, když zjistili, že k nim přibyl nový a zároveň nejmladší člen sboru. Oran si totiž s přehledem se svým psovodem poradil u závěrečných zkoušek ve výcvikovém středisku ve Volenicích, díky čemuž získal osvědčení k tomu, aby mohl sloužit u městské policie. Osvědčení je platné dva roky, pak si musí zkoušku zopakovat.

Dvounozí kolegové doufají, že jejich čtyřnohý parťák se osvědčí nejen na cvičišti, ale také v praxi podobně dobře jako například čtyřletá Uxa. „Psovodi se věnují hlavně zahrádkářským koloniím, kde se zaměřují na nezvané hosty, tedy zloděje, zúčastňují se akcí, kde je předpoklad většího počtu osob a vypomáhají kolegům v problémových lokalitách,“ popsali karlovští strážníci k Oranovi, který se do služby bude hlásit v následujících několika týdnech.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Vary, Strážníci, Pes, Služba, Karlovy Vary, Oran

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.