pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Sokolské gymnázium bude mít nové workoutové hřiště. Vyjde na milion korun

Sokolovské gymnázium se může radovat z nového workoutového hřiště. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání schválila projekt na jeho výstavbu. Hřiště za jeden milion korun by mělo být hotové na jaře příštího roku.

„Workout je velmi oblíbenou a vyhledávanou aktivitou, která nabízí možnost posilování s vlastní váhou těla v přirozeném venkovním prostředí, a to pomoci nejrůznějších hrazd, horizontálních žebříků, kruhů a dalších konstrukcí. Nově vybudované workoutové hřiště budou moci využívat nejen žáci sokolovského gymnázia, ale například také žáci policejní školy v rámci výuky, v odpoledních hodinách pak bude sloužit sportovním klubům,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání, školství a mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák

Náklady na výstavbu hřiště jsou jeden milion korun. „Částka bude plně hrazena z grantu Nadace ČEZ, která podporuje výstavbu a rekonstrukce dětských, sportovních, víceúčelových, workoutových a dalších hřišť. Jeho hlavním cílem je ale zejména zvýšení tělesné aktivity žáků a dalších uživatelů a podpora zdravého životního stylu," vysvětlil Čermák.

Celý projekt by měl být podle kraje hotový na jaře 2022.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky gymnázium, Sokolov, workoutové hřiště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.