středa 20. října 2021 Vendelín

Myší exkrementy a špína. Inspektoři zavřeli v Aši prodejnu potravin

Špína, exkrementy hlodavců a odporný nepořádek. To a mnohem více čekalo na inspektory ze Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v Aši v prodejně potravin Free One Shop v ulici Doubrava. Jakmile spoušť kontroloři uviděli, rozhodili obchod okamžitě zavřít.

Maloobchodní krám měl podle verdiktu inspektorů hned několik nedostatků. Nejvíce se prohřešky týkaly hygienických standardů. Uvnitř provozovny zjistili výskyt exkrementů hlodavců, a to na podlaze a na regálech v těsné blízkosti potravin, případně na regálových konstrukcíchDále provozovatel výrazně zanedbal úklid – ve skladovacích prostorách i prodejní místnosti jsme totiž zjistili znečištěnou podlahu a špína se nacházela rovněž na hůře dostupných místech provozovny,“ uvádí závěrečná zpráva SZPI.

Kontrolorům vadilo také to, že v některých částech provozovny, se nacházely pavučiny. Ze znečištěných a plesnivých stěn místy odpadávala omítka. Kvůli nevyhovujícím prostorám tak nebylo možné vyloučit riziko kontaminace potravin. „S ohledem na výše uvedená zjištění jsme provozovateli uložili úplný zákaz užívání prostor provozovny,“ dodala inspekce.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto SZPI

Štítky , potraviny, SZPI, Prodejna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.