Letních brigád je letos oproti minulým rokům méně. Snížil se počet pracovních míst v cestovním ruchu, zejména v tradičních místech, kam směřovaly davy zahraničních turistů. Klesají taky nabídky v zákaznické podpoře, bankovnictví nebo administrativě. Firmy nejvíce poptávají výpomoc do výroby a skladů.
Za chudší nabídkou brigádnických pozic stojí zejména koronavirová opatření, která okleštila kulturní akce i cestovní ruch. O volná místa se tak přetahuje v porovnání s minulými roky až trojnásobek zájemců. Podle dat pracovního portálu Profesia.cz mají lidé zájem především o administrativní pozice od telefonisty přes referenta až po recepční.
Firmy hledají brigádníky zejména do výroby a skladů. „Naše společnost využívá brigádníky v průběhu roku v omezené míře, protože vyrábíme zdravotnické pomůcky a mnoho pozic je vysoce specializovaných. V letních měsících nabízíme míst více, zejména ve skladech, kdy nám právě brigádníci pomáhají vykrýt dovolené,“ uvedl prodejce zdravotnických potřeb Tomáš Mertlík.
Nabízená hodinová mzda se podle portálu pohybuje mezi 100 a 140 korun na hodinu. Dvojnásobek se dá vydělat ve výrobě nebo skladech u firem, které po uvolnění opatření získaly velké množství zakázek. Ty nabízejí kromě dělnických pozic i místa v logistice. „Po odeznění pandemie nám skokově o více než třetinu narostl počet nových objednávek, a tak letos v létě zaměstnáme brigádníky, které jako vysoce specializovaná výroba v průběhu roku většinou nevyužíváme,“ řekl majitel firmy na výrobu světlovodů Jakub Brandalík.
Mezi zájemci o letní přivýdělek dominují mladí mezi sedmnácti a čtyřiadvaceti lety. Podle statistik z Profesia.cz tvoří téměř polovinu pracovníků na dohodu a hledají hlavně místa za kancelářským stolem, příliš je nepřitahuje těžká fyzická práce v řemeslnických provozech, na polích nebo stavbách. Brigádníkům nejde často pouze o výdělek. Chtějí si obohatit životopis, byť jen několikatýdenní pracovní zkušeností.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
V tomto bordel-státě od roku 1989 koho zajímá práce rukama všichni chtějí dřepět na židlích nic nedělat a brát nezasloužené peníze většina z nich vystuduje podvodně nebo ze známosti rodičů na školách !! Tak dopadla ČR po sametové revoluci 1989 !!!