sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Představenstvo Karlovarské krajské nemocnice rezignovalo

, aktualizováno 11. ledna 2021, 21:40

Nové vedení Karlovarského kraje čeká další úkol. Bude muset hledat nové manažery do Karlovarské krajské nemocnice. Ti stávající se rozhodli složit své funkce. Jejich činnost v nemocnici skončí posledního ledna.

„Konsolidace Karlovarské krajské nemocnice je jednou z našich priorit. Musíme změnit některé věci a víme, jak to uděláme. Kraj nemůže toto zařízení dotovat každý rok větší a větší částkou,“ netajil nově zvolený hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (KOA) své ambice.

Vedení kraje mělo s odstupujícími představiteli nemocnice dvě jednání, na kterých pravděpodobně nedošlo ke shodě. Zástupci hnutí Místní, kteří jsou ve vládnoucí krajské koalici, k rezignaci manažerů uvedli: „Představenstvo Karlovarské krajské nemocnice rezignovalo na své funkce. Jako důvod uvedlo rozdílný pohled vedení nemocnice a jejího zřizovatele na další směřování tohoto zdravotnického zařízení. To se dlouhodobě potýká s řadou obtíží, jejichž příčiny lze někdy hledat jak v regionu, tak mimo něj.“

Podepsaní zastupitelé Patrik Pizzinger, Pavel Čekan a Dalibor Blažek manažerům poděkovali a dodali: „I přesto, že se nepodařilo vyřešit některé z problémů nemocnice, v jiných oblastech za ním zůstane výrazný kus práce. Ať už šlo o investiční akce, pomoc okolním obcím při řešení konkrétních problémů se zdravotní péčí, nebo při řešení koronavirové krize.“

Zřizovatelem Karlovarské krajské nemocnice, která zajišťuje provoz nemocnic v Karlových Varech a Chebu je Karlovarský kraj. Odstupující představenstvo KKN je tříčlenné. Předsedkyní je Jitka Samáková, místopředseda David Bracháček a člen představenstva je Josef Mašek.

"Rezignace je osobním rozhodnutím každého z nás. Mohu pouze potvrdit, že jsme se společně se zástupci Karlovarského kraje dohodli na nezbytných opatřeních, která povedou k zachování kontinuity procesů, které v nemocnici běží. A to ať už jde o běžný provoz nebo investiční projekty, aby tato situace neměla žádný vliv na rozsah ani kvalitu poskytované péče," uvedla předsedkyně představenstva Jitka Samáková.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky KKN, rezignace, Karovy Vary, Karlovarský kraj, představenstvo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Václav Hlaváč

Víme kulový..........ale víme, že obzvlášť v době krize se klacky pod nohy neházejí..........

úterý, 12. ledna 2021, 11:56

Alena Kolendová

Opravdu v pravou chvíli. Pokud by chtěli v této době pomoci lidem, kteří to tak potřebují, neudělali by to. Řešili by jiné priority než politiku. To se může stát jen v Karlových Varech.

úterý, 12. ledna 2021, 07:56

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.