sobota 15. srpna 2020 Hana

Na novou knihovnu v Chodově bude město žádat o dotaci

Chodov na Sokolovsku pokračuje v přípravách nové městské knihovny, která by měla být v budově bývalé výrobny knedlíků ve Dvořákově ulici. Přestavba výrobny na knihovnu by měla stát okolo 40 milionů korun. Zastupitelé města podpořili podání žádosti o dotaci, informoval v tiskové zprávě mluvčí chodovské radnice Martin Polák.

"Budeme usilovat o peníze z programu Restart na regeneraci bývalých průmyslových objektů pro účely prospěšné veřejnosti. Máme reálnou šanci získat až padesát procent nákladů," uvedl starosta Patrik Pizinger (Místní).

Radnice chce pokračovat v dlouhodobém záměru i přes nelehkou situaci kolem koronaviru. "Máme před sebou velmi složitou dobu a nejisté finance, nicméně si nemyslíme, že bychom měli úplně opustit tento projekt. Dosavadní příprava stála mnoho lidských i finančních sil," řekl Pizinger.

Knihovna má vzniknout přestavbou bývalé výrobny knedlíků za poliklinikou, která před několik lety zcela vyhořela. Objekt, který dříve patřil pekárně Pekosa, radnice pořídila za 2,4 miliony korun. S podobou knihovny a jejím projektem chce vedení města seznámit veřejnost v průběhu léta. "Pokud město v žádosti o dotaci uspěje, další kroky bude plánovat na konci letošního roku," uvedl mluvčí Martin Polák.

Nynější knihovna sídlí v historickém domě v centru Chodova a tamní prostory už začínají být nevyhovující. Po přestěhování si chce město dům ponechat a najít pro něj jiné smysluplné využití.

Chodov s 13.000 obyvateli letos hospodaří s vyrovnaným rozpočtem s příjmy i výdaji 290 milionů korun. Do investic plánoval dát 83 milionů korun, přičemž největší investiční akcí je přestavba školy za 40 milionů korun, která nedávno začala. Některé investice ale bude muset radnice odložit. Vedení města očekává podle starosty propad příjmů kvůli koronaviru až o 30 milionů korun.

Autoři | Foto mu chodov

Štítky ČR, správa, stavby, literatura, knihovny, Chodov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.