sobota 5. prosince 2020 Jitka

Park miniatur se rozroste o další unikátní přírůstek. Nejmenšího koně na světě

Několik desítek modelů nejznámějších českých památek. To je park miniatur nedaleko centra Mariánských Lázní. Na jednom místě můžete spatřit hrad Karlštejn, rozhledu Ještěd nebo pohádkový zámek Červená Lhota. Od června kromě zmenšených památek na návštěvníky čeká i zmenšený kůň. Respektive plemeno nejmenšího koně na světě.

Zaměřit se na rodiny s dětmi, to je hlavní cíl do letošní sezóny. Zvířecí novinka by tak tomu měla napomoci. Koník totiž měří 86 cm v kohoutku. Do parku zmenšenin, tak zapadne.

„Plemeno Miniature Horse je vzácné a není jednoduché tyto koně vůbec opatřit. Nakonec se nám to podařilo a myslím, že náš park bude asi jediné místo v České republice, kde budou tito koně volně k vidění. Je to však pouze začátek novinek a inovací, které během příštích pár let v parku vzniknou. Chceme propojit malé modely s nejmenšími plemeny typických českých hospodářských zvířat,“ uvádí Tomáš Slifka, spolumajitel parku

Všechno zkrátka nejmenší. Miniaturní kůň je většinou chovaný jako domácí mazlíček. Má ale páru jako tažný kůň. Pokud jsou dobře trénovaní, dokáží utáhnou i kočár.

Miniaturní kůň není jedinou novinkou v parku. Tím dalším jsou také nové modely. Kostel Božího Těla v Gutech nebo bývalá továrna na hudební nástroje v Kraslicích. K vidění už je jedna z nejoblíbenějších památek, zámek v Lednici.

Park je veřejnosti stále otevřen. Ovšem i tady je nutné dodržovat jistá opatření. Vstup je možný pouze hlavním vchodem, platba bezkontaktně. Návštěvníci by se neměli shlukovat do skupin a udržovat rozestupy alespoň na dva metry. Rouška je samozřejmostí

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ACHMK

Štítky Mariánské Lázně, Boheminium, miniatury, kůň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.