sobota 28. listopadu 2020 René

Pořadatelé se nevzdávají, mimořádný 54½ MFF Karlovy Vary bude v listopadu

Jedna z nejvýznamnějších kulturních akcí v České republice se na podzim dočká své minimalistické verze. Alespoň to je představa pořadatelů filmového festivalu, kteří chtějí v polovině listopadu v lázeňském městě promítnout třicet nejvýraznějších filmových titulů letošního roku.

„Vzhledem k situaci, která nastala na jaře letošního roku v souvislosti s koronavirovou epidemií, nebylo možné konání řádného 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Proto jsme se rozhodli od 18. do 21. listopadu 2020 uspořádat 54½ MFF Karlovy Vary. Formou nesoutěžní přehlídky bychom rádi našim hostům a divákům nabídli v české premiéře exkluzivní výběr nejvýraznějších filmových titulů, které vzbudily nadšené ohlasy při premiérovém uvedení na letošních festivalech Sundance, v Berlíně či v Benátkách, případně nesou označení Cannes Label,“ uvádí pořadatelé festivalu v tiskové zprávě.

Promítat by se mělo ve Velkém a Malém sále hotelu Thermal, Městském divadle Karlovy Vary a kině Čas. V programu 54½ MFF KV bude přibližně 30 filmových titulů, každý z filmů bude mít dvě až tři projekce. Program bude sestaven tak, aby diváci měli možnost jejich zhlédnutí jak v první, tak ve druhé polovině čtyřdenní přehlídky.

„Naší ambicí je najít způsob, jak v současné situaci uspořádat rozsáhlejší kulturní akci efektivně a především bezpečně. Věříme, že při dodržování pravidel a zajištění sofistikované prevence a ochranných prostředků není nezbytné ani v této době rezignovat na kulturní život,“ dodávají pořadatelé.

Kompletní program filmového festivalu chtějí pořadatelé zveřejnit v pondělí 19. října na svých webových stránkách. Tam zájemci najdou i praktické informace o možnostech ubytování, nákupu vstupenek a bezpečnostních opatřeních.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky filmový festival, MFF, Karlovy Vary, novinka, kino

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.