neděle 20. září 2020 Oleg

Karlovarské kulturní léto by se mohlo stát v Karlových Varech tradicí

Program, který je součástí kampaně města k restartu lázeňství, cestovního ruchu a kulturně společenského dění v Karlových Varech, pokračuje až do konce prázdnin. Akce jsou pořádány v centru lázní a ve volnočasovém areálu Rolava.

„Jsem nadšená z tak velkého zájmu o všechny akce, které jsme na léto ve městě připravili. Je jich více než dvě stě a pro obyvatele i návštěvníky jsou zjevně atraktivní. Při procházce Karlovými Vary je patrné, že město opět žije a návštěvníci jsou spokojeni, o čemž jsem se byla sama minulý týden přesvědčit. Věřím, že se nám v podobném duchu povede připravit kulturní léto i v příštím roce,“ říká primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Karlovarské kulturní léto vstoupilo do své druhé poloviny. Během prvního srpnového víkendu si koncerty a filmové projekce pod širým nebem užilo mnoho návštěvníků.

„Sobotní koncert skupiny Jelen u hotelu Thermal byl vyprodaný a kromě tisícovky návštěvníků ve vymezeném areálu jej z okolních prostranství sledovaly stovky dalších lidí. Na filmové projekce na Rolavě, které jsou zdarma, dorazilo zhruba 400 diváků. A nedělní koncert Františka Nedvěda se skupinou Tiebreak si i přes nepřízeň počasí užilo asi 300 osob,“ doplnila mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Návštěvníci se v dalších dnech mohou těšit například na koncerty skupin Mňága a Žďorp nebo Poetika, Anety Langerové, Pavla Callty, Lenky Filipové, Lenny i řady místních hudebníků. Pokračují středeční vystoupení Stand up komiků, kolonádní koncerty Karlovarského symfonického orchestru, komentované prohlídky města, divadelní představení a tematické workshopy pro děti. V sobotu 29. srpna se před hotelem Thermal uskuteční slavnosti gastronomie Vary°Vaří.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto mmkv

Štítky Karlovarské kulturní léto, koncerty, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.