Počasí dnes-2 °C, zítra0 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

V Karlovarském kraji začne platit nový jízdní řád, rozšíří se víkendové spoje

Od 11. prosince začne na železnici v Karlovarském kraji platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou zajišťují České dráhy (ČD), zůstane v kraji na podobné úrovni jako letos. ČD rozšíří nabídku víkendových spojů, například z Karlových Varů do Nejdku nebo z Aše do Hranic. Nový jízdní řád bude platit do 9. prosince příštího roku.

České dráhy rozšíří nabídku víkendových spojů na základě objednávky krajského úřadu. Na trati z Karlových Varů směrem do Johanngeorgenstadtu pojede o víkendech nový vlak s odjezdem z Karlových Varů ve 21:50 s příjezdem do Nejdku ve 22:17.

Nové spoje jsou naplánované také o letních prázdninách. O víkendech během prázdnin pojede nový pár vlaků z Aše do Hranic a zpět. Z Aše bude odjíždět v 10:10, zpět z Hranic pak v 11:13. Na trati mezi Bečovem nad Teplou a Rakovníkem bude prodloužen dopolední víkendový vlak Bečov nad Teplou – Žlutice až do Chyše. Z Bečova bude odjíždět v 9:29, do Chyše přijede v 10:39. V opačném směru pojede o víkendech a svátcích během letních prázdnin nový vlak s odjezdem z Chyše v 10:43 do Žlutic.

„Z důvodu nižšího počtu provozních jednotek pendolino po nedávné nehodě v Bohumíně bude původně přímý vlak IC / SC 505 z Karlových Varů do Ostravy a zpět nově rozdělen na dva vlaky s přestupem ve stanici Praha hlavní nádraží. V opačném směru pojede v celé trase přímý vlak SC / IC 504 Pendolino," uvedl mluvčí Českých drah Petr Pošta. Pendolino z Bohumína do Františkových Lázní a zpět bude i dál nahrazeno o víkendech klasickou soupravou s devíti vozy, která nabízí v exponovaných dnech v týdnu větší přepravní kapacitu.

V novém jízdním řádu jedou regionální spoje Českých drah v Karlovarském kraji celkem 2,352 milionu takzvaných vlakokilometrů. ČD vypraví v regionu v průměru 213 vnitrostátních osobních a spěšných vlaků denně, které ujedou 6515 kilometrů za den. Dopravce dále vypraví 10 mezistátních spěšných vlaků denně na lince Cheb – Norimberk, na území ČR ujedou 109 kilometrů za den, a 33 dálkových vlaků kategorie rychlík a expres. Ty ujedou 2009 kilometrů za den.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky železnice, české dráhy, karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.