čtvrtek 22. října 2020 Sabina

Řidiči pozor! Po dlouhé době se vrací děti do školy

Zní jako obligátní téma, ale je třeba si uvědomit, že letos díky koronaviru strávily děti doma podstatně více času, než klasické dva měsíce letních prázdnin. Mnozí řidiči tak odvykli tomu, že školáky denně potkávali v ulicích. Neuškodí si tedy připomenout pár pravidel, a to platí i pro malé chodce na přechodech.

„Rád bych apeloval na všechny řidiče, aby v úterý 1. září, ale i dalších dnech celého roku, byli v okolí škol obzvlášť opatrní, předvídaví a ohleduplní. Pohyb dětí je třeba pozorně sledovat a zpomalení rychlosti třeba i na 30 km/hod je bude stát jen pár vteřin, ale možná zachrání dětské životy,“ říká šéf Besipu Tomáš Neřold.

Přechody pod dozorem policie

Městští policisté v Karlových Varech po dobu celého školního roku dohlížejí na bezpečnost dětí při cestě do školy a jinak tomu nebude ani se začátkem školy. Hlídky posílí i v Sokolově. „Posilovat hlídky budeme a bude se to týkat centra města. Co se týče konkrétních přechodů, tak je to ten u 1. ZŠ a 2.ZŠ a Gymnázia Sokolov. Ostatní přechody v Sokolově bude mít na starosti dopravní inspektorát PČR,“ shrnul velitel sokolovských městských strážníků Radek Neděla.

Besip upozorňuje všechny školáky a také jejich rodiče, aby dítě mělo na sobě nebo alespoň na školním batohu reflexní prvky a pořádně se rozhlíželo na přechodech. Zároveň varuje, že používání mobilního telefonu nebo sluchátek při přecházení silnice může být nebezpečné. Pokud dítě jedí do školy na kole nebo koloběžce, neměli by rodiče zapomínat na přilbu a další ochranné doplňky.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto MP Plzeň / Besip

Štítky doprava, škola, školní rok, bezpečnost, přechod, police, Besip

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.