Počasí dnes8 °C, zítra12 °C
Čtvrtek 29. února 2024  |  Svátek má Horymír
Bez reklam

Nezaměstnanost v Karlovarském kraji v listopadu vzrostla na 4,2 procenta

Nezaměstnanost v Karlovarském kraji v listopadu vzrostla o 0,2 procentního bodu na 4,2 procenta. Práci si v regionu hledalo 8565 lidí, proti říjnu o 304 více. Nabízených volných pracovních míst v regionu ubylo z 5977 na 5925. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR. Nezaměstnanost v celém Česku oproti minulému měsíci zůstala na 3,5 procenta.

Z evidence bylo vyřazeno 976 uchazečů, o 218 méně než v říjnu. Na pracovní úřad se přišlo zaregistrovat 1280 lidí, o 51 více než v předchozím měsíci. Loni v listopadu byla v kraji nezaměstnanost menší, a to 4,1 procenta. Bez práce bylo tehdy 8063 lidí a volných míst bylo 5698.

Nejvyšší nezaměstnanost mezi okresy byla v listopadu na Sokolovsku s 5,1 procenta, ze 77 okresů České republiky má Sokolovsko desátou nejvyšší nezaměstnanost. Naopak nejnižší nezaměstnanost byla 3,2 procenta na Chebsku. Na Karlovarsku podíl nezaměstnaných zůstal na 4,2 procenta. Na jedno volné pracovní místo připadalo v Karlovarském kraji v listopadu 1,4 uchazeče o zaměstnání. Největší přetlak na pracovním trhu byl na Sokolovsku se 3,2 uchazeče na jednu pozici. Nejméně nezaměstnaných v poměru k nabídce míst připadlo na Chebsku, a to 0,6 uchazeče na jedno místo.

Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Takzvaných dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let, kteří mohli ihned nastoupit do práce, bylo v Karlovarském kraji v listopadu 7852.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Úřad práce

Štítky pracovní místa, nezaměstnanost, úřad práce, podíl nezaměstnaných

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nezaměstnanost v Karlovarském kraji v listopadu vzrostla na 4,2 procenta  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.