St 26. 8. 2026Luděk
Zprávy

V Karlovarském kraji spustily vleky první lyžařské areály

ČTK1 minuta čtení3. 12. 2023, 8:34
IIustrační foto.
IIustrační foto. · Foto: Pixabay.com

Lyžařská sezona v Karlovarském kraji začala, na Božím Daru včera zahájil provoz první lyžařský areál Novako, lyžuje se už i v Potůčkách. Od pátku 8. prosince chce zahájit provoz i Klínovec, největší areál v Krušných horách. První víkend s dostatkem upravených tratí si mohou užít již i příznivci běžeckého lyžování, v Krušných horách jsou připraveny už kilometry tras.

Rodinný areál Novako spustil včera ráno vleky, školu i doprovodné služby, půjčovnu a občerstvení. Na Božím Daru je 40 až 80 centimetrů sněhu a v noci na dnešek připadl další. Podmínky pro lyžování jsou tak na začátek prosince velmi dobré. „Loni jsme zahajovali asi v půlce prosince, ale pak přišla velká obleva. Letošní podmínky jsou zatím skvělé a doufejme, že vydrží. Protože nejdůležitější období je od začátku prosince do konce února," řekl Petr Novák z areálu Novako.

Už v pátek se spustili vlek i ve skiareálu Potůčky, kde se lyžuje i dnes. Areál zatím slibuje provoz nepravidelně, možnost zalyžovat si na čerstvém sněhu ale využily desítky lidí.

V noci na sobotu se uskutečnila také rozsáhlá úprava lyžařských stop od Bublavy až po Boží Dar. „Vedle údržby tras upravených v posledních dnech je v plánu projetí např. Schuppenberské cesty nebo trasy mezi Horní Blatnou a Potůčky. V průběhu soboty by měly být upraveny stopy u Nejdku (skútrem) mezi Žižkovým vrchem a Severní loukou," informují správce tratí.

Zatímco v některé kraje včera zasáhlo silné sněžení, v Karlovarském kraji sněžilo hlavně v noci na pátek, v sobotu už padaly jen drobné přeháňky. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Zaniklou obec na Sokolovsku nahradilo největší bateriové úložiště v republiceSpolečnost

Zaniklou obec na Sokolovsku nahradilo největší bateriové úložiště v republice

V lokalitě zaniklé obce Lipnice u Vintířova na Sokolovsku funguje největší bateriové úložiště v republice. Výkon i kapacita jsou několikanásobně větší než dosavadní podobné instalace napříč Českem.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Doprava

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook