středa 29. září 2021 Michal

Vyčerpaný lázeňský host zkolaboval při vycházce do lesa, stačil ještě zavolat manželce, ta zalarmovala záchranáře

Zbloudilého sedmasedmdesátiletého hosta Lázní Jáchymov hledali v lesích policisté i členové Horské služby Krušné Hory. Muž si vyšel v podvečer na procházku do Lázeňského lesa. Během výletu z důvodu vyčerpání a špatnému zdravotnímu stavu upadl diabetik na pro něj neznámém místě v nepřístupném terénu a nebyl schopen pokračovat v cestě.

„Senior ještě zavolal manželce, co se mu přihodilo a ta následně zalarmovala policisty. „Další volání pánovi bylo bezvýsledné, mobil měl již nedostupný. Policisté tedy začali prohledávat možná místa, kde by mohl být a snažili se lokalizovat místo jeho posledního telefonátu. Ve čtvrt na osm večer pak požádali o součinnost nás,“ uvedl k počátku pátrací akce Ondřej Vank, zasahující psovod Horské služby Krušné Hory.

Horská služba k nalezení zbloudilého muže vypravila dva psovody a několik dalších členů s dvěma záchrannými automobily. V součinnosti s Policí ČR si pak záchranáři a psovodi rozdělili sektory pro pátrání jednotlivých týmů. „Vzhledem k zdravotnímu stavu a faktu že pohřešovaný se v lese nachází již delší dobu bez léků, bylo třeba postupovat co nejrychleji, protože mohlo dojít k ohrožení jeho života. Naštěstí lokalita, ve které by se pán mohl nacházet, nebyla příliš veliká. Jak se ale ukázalo, lokalizace podle mobilu nebyla úplně přesná. Nakonec ovšem krátce po půl deváté pána nalezl náš pes Black,“ popsal pátrání horských záchranářů Jan Šimeček, zasahující psovod Horské služby Krušné Hory.

Členové HS zjistili, že senior měl v důsledku pádu několik drobných poranění. „Kromě toho byl zcela vyčerpaný, dezorientovaný a dehydratovaný. Na místě jsme jej tedy ošetřili a s pomocí PČR šetrně transportovali k sanitnímu vozu, který k nám přivolal dispečink Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje,“ doplnil Ondřej Vank s tím, že k pátrání vyrazil i policejní vrtulník s termovizí, který byl však vzhledem k velmi rychlému nálezu pohřešovaného odvolán.

„Opět se jednalo se o ukázkovou spolupráci Policie ČR, Horské služby ČR a Zdravotnické záchranné služby při pátrání po pohřešované osobě s efektivním využitím psovodů HS, kteří procházejí dlouhodobým systémovým výcvikem Kynologické brigády HSČR,“ dodal Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Horská služba Krušné Hory

Štítky pátrání, zbloudilý senior, Horská služba, pátrací akce, záchrana života

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.