úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Odškodnění od Český drah i transparentní účet na pomoc vážně zraněným kolegům

České dráhy jsou připraveny v co nejkratší době odškodnit cestující, kteří přišli k újmě při srážce dvou vlaků u Perninku na Karlovarsku. Uvedl to dopravce na svých webových stránkách. Současně s tím vznikl i bankovní účet ve prospěch tří zaměstnanců drah, kteří utrpěli vážná zranění.

„Společnost poskytne pomoc rodinným příslušníkům obětí i zraněným, a to včetně vyplacení odškodnění. Prosíme proto všechny přímé účastníky této události a rodinné příslušníky obětí, aby nás kontaktovali na e-mailu odskodneni@cd.cz, abychom jim mohli poskytnout veškeré informace a pomoci jim,“ uvádí dopravce na svých webových stránkách. 

České dráhy provozují oba osobní vlaky, které se na trati u Perninku srazily. Podle dosavadního zjištění Drážní inspekce měl jeden z vlaků čekat ve stanici Pernink, což se nestalo. Na místě nehody přišli o život dva lidé, další dvě desítky jich vyvázli se zraněním.

Kolegové chtějí pomoci

Při vlakovém neštěstí byli zraněni i zaměstnanci Českých drah, podle kolegů je jejich stav vážný. Pomoci chtějí prostřednictvím transparentního účtu.

Mezi zraněné patří i vlakový personál ČD z domovské stanice Karlovy Vary. Kolegové strojvedoucí Milan Čapek a vlakvedoucí Petr Paťha, kteří se nacházeli ve vlaku 17110 vedený RegioNovou jsou zraněni velmi vážně. Kolegyně vlakvedoucí Jana Jindřichová, která doprovázela vlak 17113 vedený jednotkou RegioShark je zraněna vážně,“ stojí v příspěvku.

Na transparentním účtu je už 80 tisíc korun.

2401834582/2010

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS KVK

Štítky nehoda, vlak, strojvedoucí, dráha, železnice, krimi, Policie, Pernink

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.