čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

O VARY°Voucher je zájem, během první hodiny zájemci vygenerovali sto poukazů

Největší lázeňské město v České republice dnes spustilo unikátní systém pobytových voucherů jako jeden z pilířů podpory a obnovy lázeňství a cestovního ruchu. Do akce se již zapojily desítky karlovarských hotelů a penzionů, další se stále hlásí a registrují do systému.

„Během první hodiny si lidé z celé České republiky zakoupili sto voucherů, což nás samozřejmě příjemně překvapilo a potěšilo. Znamená to, že lidé do Karlových Varů na dovolenou přijet chtějí,“ sdělil Josef Dlohoš, ředitel karlovarského Infocentra, které dostalo celou akci VARY°Voucher na starost.  

Restriktivní opatření trvající pro ubytovací zařízení všeho druhu od 13. března do 25. května byla pro tato odvětví opravdu velmi náročná. Cestovní ruch v Karlových Varech naprosto ustrnul.

„Město se tedy rozhodlo na návrh Infocentra podpořit „restart“ v podobě přímé finanční podpory pro zájemce o pobyty v Karlových Varech. V podobě slevových voucherů tak Karlovy Vary podporují pobyty v místních hotelech a lázeňských zařízeních,“ popisuje podstatu projektu mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál. 

Karlovy Vary je možné zažít na mnoho způsobů. Proto je i VARY°Voucher přizpůsobený různorodým potřebám návštěvníků. K dispozici jsou tři typy voucheru. Základní poukaz v hodnotě 1000,- Kč platí pro rezervaci na pobyty se snídaní a minimální délkou 3 noci. Wellness voucher v hodnotě 2500,- je určen pro ubytování a wellness služby hotelu spojené s relaxem. A poslední, s největší podporou ve výši 5000,- Kč, lze uplatnit na rezervaci lázeňského pobytu s délkou alespoň týden s léčebnou kúrou a minimálně polopenzí.

„Ačkoliv se domníváme, že je to velmi jednoduché a voucher si dokáže na našich webových stránkách vygenerovat každý, evidujeme velkou řadu telefonátů. Prakticky od rána nám volají lidé a ptají se na různé detaily. Některým, a to zejména těm starším zájemcům, pomáháme s vygenerováním voucheru na dálku,“ pokračuje ředitel infocentra.

Zájemci o pobyt v Karlových Varech si mohou zatím vybrat z 66 zaregistrovaných zařízení.

„Zájem stále evidujeme i u dalších hoteliérů a majitelů penzionů. Počítám s tím, že jejich celkový počet přesáhne osmdesátku,“ dodal Josef Dlohoš.

Celkově je v první edici vydáno 3350 voucherů, na jejichž podporu dala radnice Karlových Varů 10 milionů korun. Po jejich vyprodání by ale akce měla pokračovat.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Štítky Karlovy Vary, turismus, cestovní ruch, podpora, voucher

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.