pondělí 13. července 2020 Markéta

Sokolovská nemocnice uzavřela část oddělení následné péče

Sokolovská nemocnice zavřela půlku oddělení následné péče. Na oddělení je pacientka, u níž se potvrdila nákaza koronavirem. Nemocnice ihned zahájila testování veškerého personálu oddělení. Zatím jsou všechny výsledky testů negativní, personál jedné ze dvou stanic oddělení ale na oddělení zůstane. Dnes to řekla mluvčí Nemocnice Sokolov Markéta Singerová.

Pacientka byla na oddělení přemístěna ze zařízení sociálních služeb v polovině března, ještě před platností přísnějších opatření proti šíření nákazy. Jakmile se u ní projevily příznaky onemocnění COVID-19, byla obratem otestována. "Postupujeme v souladu s pokyny Krajské hygienické stanice. V současné době probíhá řízeně další testování jak pacientů, tak zaměstnanců s vazbami na toto oddělení", popsala Markéta Singerová. Celkově bylo od začátku nákazy otestováno 46 zaměstnanců, všichni negativně.

Personál jedné stanice oddělení tak zůstane v práci, aby se měl kdo starat o pacienty. Stanice ale bude zcela oddělena od zbytku nemocnice, personál bude na oddělení přespávat, i jídlo se sem bude donášet.

Na možný výskyt pacientů s onemocněním COVID-19 se sokolovská nemocnice připravila předem. Na základě nařízení ministerstva zdravotnictví vyčlenila lůžka pro potřebu zajištění akutní lůžkové péče o pacienty s onemocněním COVID-19. "Nově vzniklé takzvané infekční oddělení jsme personálně zabezpečili, a to i převedením zaměstnanců z jiných pracovišť, a zajistili věcné a technické vybavení k zajištění péče o pacienty s onemocněním COVID-19. Na nově vzniklém oddělení byli do dnešního dne hospitalizováni a testováni celkem čtyři pacienti. U žádného z nich se nákaza nepotvrdila a byli propuštěni do domácího doléčení," doplnila mluvčí nemocnice. I na dalších odděleních se zdravotnický personál, kde je to možné, rozdělil na skupiny tak, aby se navzájem nepotkávaly a v případě nákazy nebylo ohrožené celé oddělení.

"Běžný provoz nemocnice není nikterak dotčen. Za zvýšených epidemiologických opatření probíhají i nadále akutní operace, porody a další nezbytné lékařské zákroky. Ambulance nadále přijímají pacienty. Odpovědnost vůči našim pacientům je na prvním místě, stejně jako bezpečnost našeho personálu", říká ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

O pacienty s nákazou koronaviru se starají i v nemocnici v Chebu aktuálně je jich tam devět. Pět lidí z řad zdravotnického personálu ale už skončilo v domácí izolaci. V Karlových Varech je v nemocnici šest pacientů s pozitivními testy na COVID-19.

Autoři | Foto nemos

Štítky ČR, koronavirus, nemocnice, Sokolov, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.