sobota 4. července 2020 Prokop

Sokolovské základní školy postupně nabídnou žákům dobrovolné čipování

Novinka je součástí dlouhodobého projektu Bezpečná škola. Jedná se o jednoduchou aplikaci, kdy žák přiloží při příchodu do školy čip ke čtečce a ta automaticky odešle smsku rodičům. Ti tak mají ověřeno, že jejich dítě dorazilo do školy v pořádku.

„Na začátku je nutné uvést, že se jedná o naprosto dobrovolnou službu, která bude zpoplatněna několika korunami za měsíc,“ vysvětluje místostarosta Sokolova Jan Picka.

Vedení města očekává, že službu budou využívat hlavně rodiče dětí, kteří docházejí nebo dojíždějí do škol ze vzdálenějších míst města nebo spádových obcí.

„Máme ve školách elektronické třídní knihy, kdy se děti čipují při příchodu do školy ohledně docházky a pak například při odběru oběda ve školní jídelně. Bohužel nám poskytovatel tohoto elektronického systému nedokázal nabídnout službu, která by řešila i zmiňované odesílání sms zpráv rodičům,“ pokračuje dále místostarosta s tím, že vedení města se snažilo vyřešit vše jedním čipem s jedním dodavatelem.

To ale nebylo možné a proto našlo jinou firmu, která za velmi levných podmínek dokáže školy vybavit zařízením odesílajícím sms zprávy rodičům. „Pro děti to neznamená nic složitého. Budou mít místo jednoho čipu, dva. Jedním odešlou zprávu rodičům a druhým se zapíší do elektronické třídní knihy,“ dodal Jan Picka s tím, že služba je zatím k dispozici na ZŠ Pionýrů a postupně bude rozšířena i do ostatní městských škol.

Systém funguje tak, že školák ráno přijde do školy a u vchodu přiloží čip ke čtečce, která ihned automaticky odešle sms zprávu na zvolené mobilní telefonní číslo rodiče. Ti tak mají jistotu, že jejich dítě došlo do školy včas a v pořádku. Služba by podle místostarosty měla stát zhruba třicet korun za měsíc.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com

Štítky školy, , Sokolov, čip, Karlovarský kraj, bezpečnost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.