pátek 7. srpna 2020 Lada

V Karlovarském kraji se upraví další místa po těžbě uhlí

V Karlovarském kraji se uskuteční další dva projekty na zahlazení škod vzniklých těžbou hnědého uhlí. Stát na ně dá přibližně 90 milionů korun a peníze budou směřovat na revitalizaci vodní nádrže v Novém Sedle a přípravu území pro výstavbu rodinných domů ve Starém Sedle. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Kraj podle radního Karla Jakobce (ODS) předpokládá, že samotné práce by mohly začít v průběhu roku 2021. "Máme z toho velkou radost, protože se tak z oblastí zasažených těžbou stanou další příjemná místa našeho kraje, která se mohou stát výletním cílem, nebo si tady lidé vybudují nové bydlení," řekl Jakobec.

Předpokládané náklady revitalizace vodní nádrže Malá Anna v Nové Sedle by měly dosáhnout 16 milionů korun. Upraveno by tam mělo být dno nádrže, hráz, funkční objekty a odtokové potrubí a v okolí bude vysazena zeleň.

Druhým podpořeným projektem je příprava území pro výstavbu 48 rodinných domů ve Starém Sedle v části Pod lesem. Tady se počítá s náklady 74 miliony korun. Cílem projektu je zasíťování lokality pro následnou výstavbu.

Stát na tyto akce rozděluje peníze z programu na odstranění ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji. Karlovarský kraj v rámci programu upravuje lesopark v Chodově a připravuje území pro budování rodinných domů v Novém Sedle. Zároveň se připravuje demolice Krejcarové lávky v Sokolově. Původní lávku tam nahradí nová, zavěšená na ocelových lanech.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, stavby, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.