pátek 7. srpna 2020 Lada

Personál nemocnic i škol se bude učit, jak se bránit proti ozbrojenému útočníkovi

Vedení Karlovarského kraje řeší bezpečnost obyvatel po celém svém území. Během velkých kulturních a sportovních akcí se budou instalovat zábrany proti nenadálému vjezdu vozidla do davu lidí a v nemocnicích a školách provedou odborníci instruktáže obrany proti ozbrojenci.

„V dnešní době potřebujeme mít precizní bezpečnostní plány, abychom přesně věděli, jak postupovat v případě ohrožení našich občanů,“ říká hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO) s tím, že právě bezpečnostní plány byly v minulých týdnech aktualizovány v rámci krajského projektu „Bezpečné veřejné prostranství v Karlovarském kraji.“

Součástí projektu byl i nákup mobilních zábran, které se budou používat během velkých akcí.

„Kraj získal dotaci na pořízení 242 kusů těchto zábran, které mají zamezit nenadálému nájezdu vozidla do davu lidí na velkých akcích, kam přijde více než 10 tisíc osob. Zábrany jsou k dispozici v každém okresním městě,“ upřesnil hejtman s tím, že města i obce si je mohou v případě potřeby navzájem půjčovat.  

Karlovarský kraj kromě ochrany veřejných prostranství řeší i bezpečnost ve zdravotnických zařízeních, školách a dalších institucích. Tady kraj připravuje instruktáže o postupu v případě přítomnosti ozbrojeného útočníka v daném zařízení.

Chceme mít ale také zabezpečené školy, ochránit žáky, studenty, pedagogy a další zaměstnance. Proto jsme spustili projekt „Bezpečná škola – prevence především“ zaměřený na nácvik modelových situací pro případ ohrožení ozbrojencem ve škole,“ uzavřel hejtman.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ozbrojenec, bezpečnost, obrana, zábrany, bezpečnostní plány, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.