sobota 15. srpna 2020 Hana

O tábory v Karlovarském kraji je zájem, zaměří se více na přírodu

O tábory v Karlovarském kraji je letos velký zájem, srovnatelný s předchozími roky. Většina z nich je již plně obsazená. Tábory ale čekají drobné změny, například častější úklidy nebo úpravy programu. Jejich organizátoři se letos chtějí více zaměřit na aktivity v přírodě.

Dům dětí a mládeže v Ostrově pořádá příměstské i pobytové tábory v Manětíně. Podle Dagmar Gburové je zájem o tyto tábory srovnatelný s předešlými roky. Turnusy tam mají již plně obsazené. „Museli jsme ale změnit programy, které budou nově bez výletů. Místo výletů do města a na památky se letos zaměříme více na výlety do přírody, do lesa," řekla novinářům Gburová. Podle ní se letos zvýší náklady na přípravu táborů. „Musíme více investovat do ochranných prostředků, hlavně do dezinfekce. Uklízečky i zdravotnice budou pravidelně celý areál kontrolovat a uklízet," popsala.

Také o tábory na ranči Vránov u Sokolova je velký zájem. Podle provozovatelky Šárky Vránové jsou kapacity naplněné už tradičně od ledna, od té doby se odhlásily jenom dvě děti. Dostatek ochranných prostředků tam mají zajištěno. „Dezinfekce již máme dost. Najali ještě navíc dvě uklízečky, aby zajistily pravidelný úklid areálu," uvedla Vránová.

Podle Vránové se naplánovaný program měnit nebude, děti zůstanou v areálu, protože je dostatečně velký a nabízí spoustu různých aktivit. „Jediné, co nám nařízení ministerstva a hygieny nepovoluje, je koupání v bazénu," dodala Vránová.

Karlovarský Dům dětí a mládeže i letos pořádá pobytové tábory na Vladaři a ve Studánce. Podle ředitelky domu dětí Dany Babincové si současné zpřísněné podmínky hygieny vyžádaly některé úpravy. „Například tábory skončí o den dřív, abychom mohli před dalším turnusem všechno vydezinfikovat. Tábory se také budou odehrávat jen v táboře a lesích okolo. Po dohodě s hygieniky jsme letos zrušili například návštěvy památek nebo koupališť," popsala Babincová.

Podmínky na táborech budou také upraveny. Pokud se u některého dítěte objeví příznaky nákazy, bude muset z tábora ihned odjet. Rodiče by tak měli být v dosahu od tábora, aby si dítě mohli vyzvednout.

Podle Babincové ale ani tato opatření zájem o tábory neomezila. I když se část dětí odhlásila, bylo dost zájemců, aby je nahradili. Příměstské tábory by podle Babincové měly být bez větších omezení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto ranč Vránov u Sokolova

Štítky tábor, děti, Karlovarský kraj, prázdniny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.