sobota 4. července 2020 Prokop

Hasiči mají plné ruce práce, řidiči nezvládají jízdu po mokrých silnicích

Karlovarští hasiči vyjíždějí v posledních dnech k řadě dopravních nehod, při kterých řidiči nezvládají jízdu na mokré silnici. Výjimkou není ani osm nehoda za den. A nehody se nevyhýbají ani samotným hasičům.

„Dodávka havarovala na silnici u Nejdku na Karlovarsku. Ve vozidle po nehodě zůstal zaklíněný řidič. Přivolaní hasiči muže vyprostili a předali posádce záchranné služby,“ popisuje jednu z nehod mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Perný den měli hasiči ve čtvrtek, kdy jen za odpoledne vyjížděli k sedmi nehodám.

„Nehody se staly u Sadova, Nového Sedla, v Kraslicích, Krajkové, Bečově nad Teplou či v Potůčkách. Celkem se při nich zranilo sedm osob,“ doplnil mluvčí s tím, že dopravní nehody se nevyhýbají ani hasičům. Ti při jízdě k zásahu narazili cisternou z Kraslic zezadu do osobního auta, tato nehoda je bez zranění.

„Při jízdě zpět ze zásahu pak vážně havarovala cisterna dobrovolné jednotky z Rotavy. U Smolné se převrátila na bok, jeden člen dobrovolné jednotky je zraněn,“ dodal Martin Kasal.

Řidiči by v těchto dnech měli dbát zvýšené opatrnosti a přizpůsobovat rychlost a způsob jízdy vozovce, která je mokrá a v některých místech může být kluzká případně hrozí aquaplaning.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS KK facebook

Štítky nehody, smyk, aquaplaning, hasiči, zranění, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.