pondělí 13. července 2020 Markéta

Informační linka IZS je ukončena, volat je možné přímo na hygienickou stanici

V pondělí ukončila činnost informační linka IZS. Ta byla zprovozněna 15. března v souvislosti s nouzovým stavem a šířením nákazy nemoci COVID-19. Nepřetržitě fungovala dva měsíce. Za dobu svého provozu odbavili operátoři necelých devět tisíc hovorů. U telefonů se jich vystřídalo celkem 26 a dohromady odsloužili 3 618 hodin.

Dotazy od volajících se lišily podle aktuální epidemiologické situace nebo podle platných opatření. Operátory na této lince byli příslušníci Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje i členové nevládních organizací v kraji. Přítomný byl vždy také pracovník hygienické stanice.

,,Za 66 dní fungování linky odbavili operátoři 8 766 hovorů, což znamená průměrně 133 hovorů denně. Nejvyšší denní počet hovorů byl v pondělí 16. března a to 734 hovorů. Nejčastěji se volající ptali na podmínky karantény a možnosti testování, dále je zajímal režim na hraničních přechodech. Na linku se s dotazy obraceli rovněž praktičtí lékaři,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Stále funkční zůstává pro obecné informace celostátní bezplatná linka zřízená Ministerstvem zdravotnictví na telefonním čísle 1212.  V pracovní dny v době od 8:00 do 16:00 hodin je možné se s dotazy obracet na telefonní číslo Krajské hygienické stanice v Karlových Varech 602 251 658

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto HZS KVK

Štítky COVID-19, koronavirus, infolinka, hasiči, hygiena

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.