sobota 6. března 2021 Miroslav

Karlovy Vary volejbalový pohár opět nezískaly, Dukla byla nad jejich síly

Na západě Čech vyvrcholil Český volejbalový pohár. Ve finálovém utkání proti sobě nastoupili hráči VK Karlovarska a Dukly Liberec. A právě tým z města pod Ještědem se radoval z překvapivě rychlé výhry.

Volejbalistům Karlových Varů není zisk Českého volejbalového poháru patrně souzen. Ani letos se jim totiž nepodařilo uspět ve finálovém klání a stejně jako ve svém posledním pohárovém finále prohráli s Duklou Liberec. Ačkoliv byl očekáván napínavý zápas, výsledek mluví vcelku jednoznačně. Liberec totiž Karlovy Vary přehrál překvapivě jednoznačně 3:0 po setech 25:22, 25:18 a 25:23 a mohl slavit zisk další cenné trofeje. Karlovy Vary si připsaly v pořadí již třetí stříbrnou medaili a na premiérový zisk Českého volejbalového poháru si musejí minimálně rok počkat.

Kouč Západočechů Jiří Novák uvedl, že Liberec se dobrým výkonem prezentoval už v posledním vzájemném ligovém utkání, které ale prohrál. Dnes se naopak Dukla radovala z vítězství.  „Tyto zápasy jsou o drobnostech a jim se dnes podařilo zahrát ty míče lépe. Byli šikovnější, lépe si poradili se standardními situacemi a měli více trpělivosti. My jsme se dnes nemohli opřít o servis a vypadl nám i útok z kůlu. Každopádně ale gratulace Liberci,“ uvedl po utkání Jiří Novák.

Jeho protějšek z liberecké lavičky, Michal Nekola, hodnotil zápas podobně: „Byli jsme trpělivější a věřili jsme zejména své obraně. Kluci předvedli fantastický výkon, je to super a patří jim velká gratulace.“

Ohodnoť článek

Autoři | Foto VK Karlovarsko/Aleš Bedlík

Štítky volejbal, pohár, VK Karlovarsko, Final 8, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.