Počasí dnes19 °C, zítra21 °C
Neděle 12. května 2024  |  Svátek má Pankrác

Hokejový Sokolov slaví historický úspěch. Západočeši vyřadili Třebíč a postoupili do semifinále

Na vlně euforie se aktuálně vezou hokejisté Sokolova, kteří ve čtvrtfinále první hokejové ligy udolali Třebíč ve včerejším utkání zvítězil doma 3:0 a připsali celkové vítězství 3:1 v sérii. Západočeši si tak zahrají semifinále, což je pro svěřence Martina Štrby historický úspěch.

Cesta mezi čtyři nejlepší celky první ligy se začala Sokolovu otevírat hned ve třetí minutě utkání, když se prosadil po střele Jeřábka Jakub Konečný. Na něj následně o necelé dvě minuty navázal později zkušený útočník Vítězslav Bílek. Vedení z úvodu utkání si už domácí pohlídali. Šance týmu z Vysočiny spolehlivě kryl brankář Cichoň, jenž si připsal 32 úspěšných zásahů. Euforie propukla na sokolovském zimáku, kde se sešlo více než tisíc diváků, tři minuty před koncem, kdy se prosadil Marek Sloboda střelou do prázdné branky a posla Baník do historického semifinále.

Jsme strašně rádi, že jsme sérii  zvládli. Zápasy se pro nás od začátku vyvíjel dobře díky brankám v první třetině. Chtěli jsme pak hrát zodpovědně a utkání dotáhnout do vítězného konce, což se podařilo. Celá série byla hodně vyrovnaná, což jsme věděli už před zápasy. Musím poděkovat hráčům, fanouškům i vedení klubu za to, jaké nám tady vytvořili podmínky,“ popsal spokojený trenér Martin Štrba

Autoři | Foto HC-Sokolov

Štítky Sokolov, hokej, Playoff, Třebíč, FK Baník Sokolov, semifinále, SK Horácká Slavia Třebíč, Martin Štrba, FC Vysočina Jihlava, Vítězslav Bílek, FC Baník Ostrava, Marek Sloboda