Pá 14. 8. 2026Alan
Společnost

Policisté pořádají sbírku pro kolegu. Po skoku do bazénu bojuje o život

EElmira Talířová2 minuty čtení21. 5. 2024, 14:45
Policisté pořádají sbírku pro kolegu. Po skoku do bazénu bojuje o život
Policisté pořádají sbírku pro kolegu. Po skoku do bazénu bojuje o život · Foto: Policie ČR

Jeden skok do bazénu a život policisty Martina Trnky se obrátil vzhůru nohama. Dopadl tak nešťastně, že si zlomil obratle a v nemocnici nyní v umělém spánku bojuje o život. Jeho kolegové pro něj uspořádali sbírku na pomoc jeho rodině.

„Martin Trnka byl vždy aktivní a optimistický člověk, který neváhal ostatním pomáhat. Tento sympatický čtyřicátník však doplatil na jedno špatné rozhodnutí. O Velikonocích si hrál s dcerou na zahradě svého domu ve Svinech nedaleko Veselí nad Lužnicí. Skočil do bazénu, to se mu však stalo osudným. Dopadl tak nešťastně, že si zlomil obratle. Od té doby je v nemocničním zařízení, kde v umělém spánku a na plicní ventilaci bojuje o svůj život a o naději vidět své milované,“ popsala příběh čtyřicetiletého policisty mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Martinovi kolegové Petr Semrád a Ondřej Štěpáník z policejního oddělení ve Veselí nad Lužnicí se rozhodli založit transparentní účet, na který mohou lidé poslat finanční podporu pro jeho rodinu. „Prognózy lékařů nejsou bohužel příliš optimistické. Veškeré peníze, které budou ve sbírce vybrány, předají organizátoři Martinově manželce,“ dodala Schwarzová.

Číslo transparentního účtu: 5440357073/0800

Kromě sbírky pořádají policisté na začátku záři na fotbalovém hřišti ve Svinech u Veselí nad Lužnicí benefiční akci s doprovodným programem. „Účast přislíbila úspěšná atletka a strakonická rodačka Tereza Petržilková. Poběží se benefiční běh pro děti i dospělé a návštěvníci se mohou těšit na akční ukázku jihočeské policejní zásahové jednotky, také tito profesionálové chtějí podpořit Martinovu rodinu,“ doplnila mluvčí.

Chybět nebude ani koncert a vystoupení známé osobnosti z českého showbusinessu. O koho přesně jde prozradí organizátoři až později.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Aš chce vyhlásit referendum kvůli koupi hotelu Goethe, obává se ubytovnySpolečnost

Aš chce vyhlásit referendum kvůli koupi hotelu Goethe, obává se ubytovny

Vedení Aše chce vyhlásit místní referendum o koupi bývalého hotelu Goethe. Obává se, že pokud by ho získal soukromý zájemce, mohla by v něm vzniknout ubytovna. Ze zkušeností města by se pak mohla změnit atmosféra v celé okolní městské čtvrti. Protože se blíží volby, vedení Aše chce, aby odkoupení městem potvrdili nejen zastupitelé, ale i občané v referendu, řekl novinářům místostarosta Aše Pavel Matala (ZA AŠ).

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook