Pá 14. 8. 2026Alan
Společnost

Na Karlovarsku lyžařská sezona nekončí. Lyžuje se na Klínovci i v Potůčkách

ČČTK / Michal Šťastný1 minuta čtení2. 4. 2023, 15:20
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Ski areál Klínovec

V západní části Krušných hor se lyžuje už jen v areálech na Klínovci a v Potůčkách. Většina středisek ukončila provoz kvůli nepříznivému počasí i nižší návštěvnosti už během minulého týdne. Areál na Klínovci chce zasněžovat sjezdovky do Velikonoc, tradičně jako každým rokem, řekla mluvčí skiareálu Hana Hoffmannová.

Klínovec má stále upravených 5,5 kilometru sjezdovek všech obtížností. V provozu je na severní straně Dámská, Pařezovka, Přemostěná a U Zabitého. Na svahu leží půl metru sněhu. „Pršelo, takže sníh je měkký, ale předtím mrzlo a připadlo až 15 centimetrů sněhu, takže podmínky k lyžování jsou stále dobré. V předpovědi na další dny je ochlazení, takže stav sjezdovek by to nemělo ohrozit," řekla mluvčí.

Na sobotu chystá areál pro veřejnost akci s doprovodným programem, kdy budou děti lyžovat zdarma. Dospělí nyní lyžují za zvýhodněných 760 korun za den, za tři hodiny zaplatí 650 korun. V neděli se bude na Klínovci konat Český pohár ve slopestyle, který se tam přesunul z Červenohorského sedla v Jeseníkách.

Otevřeno chce mít areál do Velikonoc, poslední lyžování je naplánované na velikonoční pondělí. Lyžovat by se mělo alespoň na páteřních sjezdovkách Dámská a Pařezovka.

V areálu Skipot v Potůčkách se lyžuje už jenom večer. V plánu je tam udržet provoz do soboty. "Sníh tu teď taje, ale pak má zase mrznout. Lyžovat chceme ještě v sobotu, ale už jezdí i málo lidí," řekl provozovatel Marek Plachý. Denně tam lyžuje asi 30 lidí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Aš chce vyhlásit referendum kvůli koupi hotelu Goethe, obává se ubytovnySpolečnost

Aš chce vyhlásit referendum kvůli koupi hotelu Goethe, obává se ubytovny

Vedení Aše chce vyhlásit místní referendum o koupi bývalého hotelu Goethe. Obává se, že pokud by ho získal soukromý zájemce, mohla by v něm vzniknout ubytovna. Ze zkušeností města by se pak mohla změnit atmosféra v celé okolní městské čtvrti. Protože se blíží volby, vedení Aše chce, aby odkoupení městem potvrdili nejen zastupitelé, ale i občané v referendu, řekl novinářům místostarosta Aše Pavel Matala (ZA AŠ).

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook