St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Referendum o podobě haly v průmyslovém parku v Ostrově má být 18. února

ČTK1 minuta čtení13. 1. 2022, 14:00
ilustrační foto.
ilustrační foto. · Foto: Město Ostrov

Vedení Ostrova na Karlovarsku plánuje referendum, které má rozhodnout o podobě jedné z hal ve vznikajícím průmyslovém parku, na 18. února. Původně se mělo hlasování uskutečnit 10. prosince, město ho ale muselo odložit kvůli vyhlášení nouzového stavu. Nový termín navržený radou města musí ještě schválit zastupitelstvo, řekl ostrovský místostarosta Marek Poledníček (nez.). Půjde o první referendum v tomto městě.

"Na včerejším (pondělním) zasedání rady jsme přijali usnesení, že doporučujeme zastupitelstvu města referendum vyhlásit na 18. února. Aby to bylo takto možné, tak jsme svolali zastupitelstvo v mimořádném termínu na pondělí 17. ledna, kde bychom chtěli vyhlásit nový termín," řekl Poledníček.

Původní termín referenda v sedmnáctitisícovém Ostrově stanovilo město na 10. prosince. Hlasování ale znemožnil nouzový stav, který vláda vyhlásila od 26. listopadu na 30 dní. Zastupitelé mají devadesátidenní lhůtu na vyhlášení nového termínu.

Obyvatelé Ostrova se mají v referendu vyjádřit ke změně územního plánu, která souvisí s výstavbou druhé haly v průmyslovém areálu Panattoni parku Ostrov - North. O změnu výšky haly požádal soukromý investor společnost Panattoni, který už jednu halu v bývalém areálu Škody Ostrov staví.

Hala má stavební povolení na 15 metrů výšky, kvůli zvažované změně technologií chce investor zvýšit budovanou halu o sedm a půl metru proti původnímu projektu na 22,5 metru. Změna se ale nelíbí části obyvatel města. Odpůrcům například vadí to, že hala by zastínila nedalekou Rudou věž smrti, což je památka zapsaná na seznamu UNESCO.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Karlovarský kraj rozdělí 800 tisíc korun na obnovu dopravních hřišťDoprava

Karlovarský kraj rozdělí 800 tisíc korun na obnovu dopravních hřišť

Karlovarský kraj podpoří obnovu čtyř dopravních hřišť v regionu. V rámci dotačního programu mezi žadatele rozdělí celkem 800 tisíc korun. Peníze mají pomoci především s praktickou výukou dopravní výchovy dětí.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook