Ostrov chystá modernizaci Ekocentra za 21 milionů Kč, přibude moderní učebna

Ostrov na Karlovarsku chystá modernizaci Ekocentra za skoro 21 milionů korun, informovala mluvčí ostrovské radnice Lucie Kubešová. Ekocentrum, kde se návštěvníci potkávají s více než 50 druhy živočichů, je od roku 2007 součástí volnočasových aktivit Městského domu dětí a mládeže (MDDM).
"MDDM uspěl s žádostí o finanční podporu z Operačního programu Spravedlivá transformace. Z dotace bude pokryto až 85 procent nákladů, zbytek půjde z vlastních zdrojů," uvedla mluvčí. Rekonstrukce, při níž bude vybudována nová odborná učebna v místech současného chovného pavilonu a bude nainstalováno tepelné čerpadlo a fotovoltaika, musí být dokončena v závěru roku 2027. Podle Kubešové nahradí nové prostory ty už nevyhovující a umožní tak rozšíření výuky přírodních věd a enviromentální výchovy pro školy i veřejnost.
Ekocentrum čeká i oprava střechy skleníku a zastřešení spojovacího krčku mezi novou učebnou, skleníkem a pavilony. Aktuálně je vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace a pracuje se na přípravě zadávací dokumentace pro výběrové řízení na zhotovitele stavby, dodala mluvčí.
Ekocentrum v Ostrově vzniklo v prostoru bývalých kasáren při revitalizaci klášterního areálu za 70 milionů korun. Kromě konání zájmových kroužků a výukových programů pro školská zařízení je minizoo zdarma přístupná veřejnosti, a to vždy v odpoledních hodinách. K výuce ekocentrum využívají místní školy i školky, láká ale i dospělé. Přijíždějí sem i návštěvníci ze zahraničí, zejména z nedalekých měst na německé straně hranice.










