Čt 13. 8. 2026Alena
Politika

VOLBY 2020: ANO s velkým náskokem vyhraje volby v Karlovarském kraji

Kkorinek2 minuty čtení3. 10. 2020, 16:06 · akt. 18:10
volby2020-2
volby2020-2 · Foto: Petr Tibitanzl

Aktuálně je sečteno více než devadesát procent hlasů. Z průběžných výsledků je pravděpodobné, že vítězství obhájí hnutí ANO a stejně jako před čtyřmi lety se o mandáty v krajském zastupitelstvu Karlovarského kraje podělí osm volebních stran a seskupení.

V zastupitelstvu Karlovarského kraje velmi pravděpodobně nezasednou zástupci ČSSD ani KSČM, kteří se pohybují pod pětiprocentní hranicí. Po sečtení 90 % hlasů suverénně vede ANO. Druhé místo patří koalici STAN a TOP 09 a třetí příčku hájí Piráti. Zatímco ANO získalo zatím zhruba 25 % hlasů, STAN přesáhl 13 procentní hranici a Piráti mají více než 11 %. Na dalších místech jsou Místní - Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst, kteří soupeří s koalicí ODS+KDU-ČSL a SPD. Všichni mají přes sedm procent. A osmičku uzavírá VOK a Starostové našeho kraje.

V Karlovarském kraji je sečteno zhruba 30 % okrsků a už nyní se dá říci, že vítězem voleb bude hnutí ANO, které zatím získalo kolem 27 procent hlasů. ANO tak velmi pravděpodobně obhájí svoji pozici z posledních voleb.

„Jsme rádi, že jsme dostali hlasy, ale je předčasné dělat nějaké závěry. Stále se hlasy sčítají,“ uvedl stručně lídr kandidátky hnutí ANO Petr Kubis.

O druhé místo se přetahuje koalice STAN a TOP 09 s Piráty. U obou subjektů se zisk pohybuje mezi 11 až 13 procenty hlasů. Lídr aktuálně druhé kandidátky koalice STAN a TOP 09 Petr Kulhánek je rovněž velmi opatrný v hodnocení: „Zatím nechci nic komentovat, myslím, že máme reálnou šanci ještě růst a dostat se třeba i na patnáct procent.“

O čtvrtou příčku usiluje koalice ODS s KDU-ČSL, která hájí těsný náskok před SPD, kde je zisk hlasů v rozmezí sedmi až devíti procent hlasů. Na hranici 5 % se pak pohybují SNK Starostové, Volba pro kraj, Místní – hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst a určitou šanci na zisk pěti procent má také KSČM.  

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Karlovarský kraj rozdělí 800 tisíc korun na obnovu dopravních hřišťDoprava

Karlovarský kraj rozdělí 800 tisíc korun na obnovu dopravních hřišť

Karlovarský kraj podpoří obnovu čtyř dopravních hřišť v regionu. V rámci dotačního programu mezi žadatele rozdělí celkem 800 tisíc korun. Peníze mají pomoci především s praktickou výukou dopravní výchovy dětí.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook