pondělí 13. července 2020 Markéta

Čtyřiačtyřicet osob se o víkendu procházelo před policisty bez roušky, na sedmadvaceti místech bylo nepovolené shromáždění

Policisté z Karlovarského kraje se o uplynulém víkendu zaměřili na kontrolu míst s vyšší koncentrací osob, kde kontrolovali dodržování vládních nařízení, která mají zabránit přenosu onemocnění COVID -19. Jak ukazuje statistika, kontroly nebyly vůbec zbytečné.

Policisté v Karlovarském kraji od začátku vyhlášení nouzového stavu pravidelně kontrolují dodržování nařízení vlády, zejména uzavření provozoven, povinnost nosit na veřejnosti ochranné prostředky a shromažďování osob.

„O uplynulém víkendu řešili policisté celkem 44 případů nepoužití ochranných prostředků a 27 případů shromažďování osob na veřejnosti. Tyto případy byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. Musíme však konstatovat, že většina občanů opravdu vládní nařízení dodržuje a za to jim děkujeme,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí s tím, že kontroly budou pokračovat i v dalších dnech a samozřejmě i o nadcházejícím velikonočním víkendu.

Nejzávažnějším prohřeškem, který musela policie v souvislosti s nařízení vlády řešit, tak zůstává případ z minulého týdne, kdy byla hlídka po deváté hodině večerní vyslána do Dalovic.

„Tady si místní obyvatelé všimli zřejmě podnapilého muže, který přijel osobním automobilem značky Volkswagen. Policisté po příjezdu na místo muže vyzvali k předložení dokladů a k nasazení obličejové roušky. Muž však předložil pouze občanský průkaz a poté začal hlídku vulgárně urážet. Jeho agrese po chvíli vyvrcholila až ve fyzické napadení jednoho z policistů,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová.

Provedenou orientační dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu se ukázal důvod jeho počínání. Nejvyšší naměřená hodnota u něj prokázala 1,81 promile alkoholu.

„Kriminalisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání přečinů Násilí proti úřední osobě, Výtržnictví a Ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí s tím, že obviněnému muži hrozí až čtyřletý pobyt ve vězení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, koronavirus, Karlovarský kraj, kontroly, roušky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.