pátek 7. srpna 2020 Lada

Krádež v nouzovém stavu se může rovnat až osmi letům natvrdo, zlodějíčci to ale neřeší

Vyhlášený nouzový stav výrazně přitvrzuje kvalifikaci trestných činů, které se v tomto období stanou. Pokud se například pachatel dopustí vloupání do obchodu s potravinami za normálního stavu, může jít do vězení až na dva roky. Pokud se ale krádeže dopustí za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek, může jít do vězení až na osm let.

Tyto právní předpisy určitě neznal sedmadvacetiletý muž, který vnikl do panelového domu v Chebu. „Tam v mezipatře poničil dveře a vnikl do sklepní kóje. Z té si na chodbu vyndal například dezinfekční přístroj, rybářské pruty či vodovodní baterie. Tyto připravené věci se mu ovšem z domu odnést nepodařilo, protože u sklepní kóje ho zadržela hlídka městské policie,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Strážníci ho poté předali policistům. Ti ho umístili do policejní cely a následně eskortovali přímo do věznice. Dalšího zloděje chytili policisté v Aši. Třiadvacetiletý mladík se vydal krást do zahrádkářské kolonie. „Nejdříve vnikl na pozemek, poté poničit okno u zahradní chatky a následně do ní vstoupit. Chatku celou prohledal a nakonec z ní odcizil motorovou pilu s příslušenstvím, elektrické nůžky, sekeru, ledničku či radiomagnetofon,“ pokračuje mluvčí s tím, že majiteli způsobil škodu téměř osm tisíc korun. I tady hrozí pachateli až osm let vězení.

Ještě více drzosti měl dvaapadesátiletý muž ve Františkových Lázních. Ten vstoupil v odpoledních hodinách do jednoho z místních hotelů a nepozorovaně se dostal do jedné z místností. „Tady z odložené kabelky odcizil finanční hotovost. Následně vešel do vedlejší kanceláře, ze které rovněž odcizil peníze. Poté z hotelu odešel,“ popisuje další případ Jakub Kopřiva.

O pár dní později si muž chtěl všechno zopakovat. Znovu se vydal do hotelu a znovu uviděl odloženou kabelku, které vybral peníze. „Při druhé krádeži si ale muže všimli zaměstnanci hotelu, kteří vše okamžitě oznámili na tísňovou linku policie. Policejní hlídka po svém příjezdu propátrala blízké okolí hotelu a dvaapadesátiletého muže zadržela,“ dodal mluvčí a opět zmínil možný osmiletý trest vězení. Škoda se v tomto případě vyšplhala na 8 tisíc korun.

Vyhlášený stav nouze nedělal problémy a starosti ani dalším dvěma mužům ve věku 37 a 42 let. V pozdních nočních hodinách přijeli osobním vozidlem značky Peugeot ke skladu prodejny v Aši. „Po násilném odstranění zámku postupně odcizili více jak osm desítek kartonů s alkoholem. Svým jednáním způsobili poškozené společnosti škodu ve výši zhruba 14 tisíc korun. I tady to může být až osm let vězení,“ dodal Jakub Kopřiva.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky kriminalita, zloději, nouzový stav, Chebsko, Karlovarský kraj, vězení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.