Počasí dnes7 °C, zítra4 °C
Neděle 26. března 2023  |  Svátek má Emanuel

Vražda v Novém Sedle: Ženu po zavraždění přikryl dekou, chtěl peníze

Během jediného dne dopadli kriminalisté muže, který je podezřelý z vraždy své známé v Novém Sedle na Sokolovsku. Ženu napadl u ní doma údery do hlavy, poté ji přikryl dekou a odešel. Podle policie mu šlo majetkový prospěch. Osmačtyřicetiletému muži hrozí až výjimečný trest.

Obviněný muž měl v nočních hodinách z pátku na sobotu přijít do bytu v Novém Sedle, kde bydlela jeho dvaačtyřicetiletá známá. „Dvojice měla mít slovní rozepři ohledně získání omamných a psychotropních látek. Po tomto slovním konfliktu měl osmačtyřicetiletý muž ženu fyzicky napadnout několika údery do horní poloviny těla, konkrétně zejména do oblasti hlavy. Jednat měl s úmyslem ženu usmrtit a pro sebe získat majetkový prospěch,“ popsal mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Po útoku pak muž podle policie měl tělo přikrýt dekou a odejít. Tělo ženy pak po návratu z noční našel její přítel. „Ten jí měl ještě poskytnout první pomoc, ale v tu dobu již žena nejevila známky života. Rozsáhlým zraněním bohužel na místě podlehla,“ dodal mluvčí.

Kriminalisté se případem okamžitě začali zabývat a společně se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v neděli kolem 18. hodiny osmačtyřicetiletého muže zadrželi v bytové jednotce nedaleko místa, kde ženu usmrtil. „Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na rozhodnutí soudu si muž počká v policejní cele,“ řekl Kopřiva.

V případě prokázání viny hrozí muži, který již byl v minulosti za vraždu ve stádiu pokusu pravomocně odsouzen, trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest. „V roce 2023 se jedná o vůbec první případ vraždy dokonané či vraždy ve stádiu pokusu, kterým se kriminalisté na území Karlovarského kraje zabývali,“ uzavřel mluvčí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky vražda, policie, nové sedlo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Libor Burian

Bendovské zákony a soudy nám na nás neustále vracejí své mafiánské psychopaty. Povolení ,měkkých' drog které často slouźí jako startovací a někde už i ,tvrdé' protože to je výborný kšeft který spolu s válčením, zbrojením, inflací, lichváři, vymahači, pasáky, vexláky, překupníky vody, energie, pašeráků drog, zbraní, lidí, kradených věci a aut, ,odborníci' kteří si vyplácejí násobky imaginární ,průměrné' mzdy opravdu pracujících lidí a smějí se nám z míst kde je moc a tečou peníze které odklánějí. Mafie vede svět od krizí ke krizím a od válek k válkám prostřednictvím bílých koňů, loutek komediantů, válečných trpaslíků, kudlanek, trubců neschopných něco skutečně dělat pro obyvatele země kde žijí jak vidíme i u nás. Je třeba začít uklízet od starostů které lidé znají, nevolit mafii, vrátit moc lidem aby když si lidé zvolí starostou Šlachtu byl starostou Šlachta a ne spolek trpaslíků jako se stalo ve všech posledních volbách. Ods volilo necelých 12% voličů, neTop bez mandátu hlasů voličů. Redlrakušanovci se 6%starostů mezi na zákonech nezávislých kteří vykroužkovali piráty na páté kolo u vozu a pověsili si na svou stranu oprýskanou budovu černou vlajku mezi vlajky státní. Při každé příležitosti vidíme dehonestaci práce policie. Lidé se probouzí, je meetoo, kácenjí se sochy otrokářů, uvědomí si i němci že zfetovaní pervitinem, zfanatizovaní hiedlerovci, byli mafií poslaní na smrt zmrznutím bez zimní výstroje do SSSR za 2 s.v. ? !

Pondělí, 13. února 2023, 10:00

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.