pátek 3. prosince 2021 Svatoslav

Nečekaný úlovek. Žena při hledání hub našla dělostřelecký granát

Při hledání hub lze nalézt ledaco, dělostřelecký granát to ale bývá málokdy. Přesto se to povedlo osmapadesátileté ženě v neděli v lese poblíž Arnoltova. Přímo na místě pak granát zlikvidoval přivolaný pyrotechnik.

„Na místo vyjeli policisté z obvodního oddělení Sokolov - venkov, kteří místo zajistili a následně si vyžádali příjezd specialisty z pyrotechnické služby v Teplicích,“ uvedl mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Pyrotechnik na místě určil, že jde o dělostřelecký granát ráže 50 mm. „Tuto munici, vzhledem k jejímu stavu, pyrotechnik v lesním porostu zlikvidoval. Její detonace proběhla úspěšně. Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku,“ dodal mluvčí.

Policisté podle mluvčího vyjíždí na Karlovarsku k podobným nálezům poměrně často. Ke každému se musí přistupovat velmi opatrně. „Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty,“ řekl Kopřiva s tím, že lidé by vždy měli volat policii a s předmětem nemanipulovat.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, pyrotechnik, granát, munice, arnoltov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.