pátek 7. srpna 2020 Lada

Na vymyšlené báchorky vylákal ze své přítelkyně přes tři sta tisíc korun

Jednačtyřicetiletý muž Karlových Varů tvrdil své partnerce, že peníze potřebuje na koupi pozemku nebo pro svoji matku, která je ve finanční tísni. Žena mu uvěřila a poskytla mu celkem 340 tisíc korun. Muž ale peníze použil pro svoji potřebu a nic z toho co tvrdil, nebyla pravda.

Karlovarští kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání 41letého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání přečinů podvodu a zpronevěry.

„Obviněný muž měl postupně pod smyšlenými záminkami vylákat od své přítelkyně celkovou částku ve výši kolem 340 tisíc korun. Muž pro půjčení peněz vždy použil nějakou legendu, které o čtyři roky starší žena neměla důvod nevěřit. Uvádět měl například, že je potřebuje na koupi pozemku, společnou investici či na pomoc své matce, která se měla nacházet ve finanční tísni,“ popisuje policejní mluvčí Eva Valtová

Žena svému partnerovi uvěřila a požadované peníze mu dala. K žádné investici však nedošlo a všechny další skutečnosti si měl obviněný vymyslet.

„Získané finanční prostředky měl použít pro vlastní potřebu. Navíc v jednom případě si měl bez svolení poškozené dobít z její platební karty kredit v telefonu. Uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl již v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzen a potrestán,“ dodala mluvčí.

Za podvodné jednání mu muži v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let za způsobenou větší škodu

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky kriminalita, zpronevěra, policie, Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.