Strážnici v Chebu zachraňovali život a našli muže, který se pokoušel odcizit okapy

Autoři | Foto Se svolením MP Cheb | Zdroj MP Cheb

Spolupráci s občany kladně hodnotí Městská policie Cheb. V první polovině října se jim právě díky podnětům veřejnosti podařilo dostat muže zraněného po epileptickém záchvatu do nemocnice a také dopadnout člověka, který se pokoušel odmontovat okapy.

Městská policie Cheb každý týden přijme více než sto oznámení na tísňovou linku, několikanásobně více události pak řeší na základě vlastní činnosti. Desítky podnětů pak jsou z  městského kamerového dohlížecího systému.

Muž, který po epileptickém záchvatu ležel na zemi v prostoru tržnice na Svatém Kříži, byl sice při vědomí, ale měl krvácející poranění hlavy. „Strážníci muži okamžitě poskytli první pomoc, zastavili krvácení a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Mezitím monitorovali zdravotní stav zraněného a zůstali u něj až do příjezdu záchranářů,“ popsal ředitel Městské policie Cheb Pavel Janošťák s tím, že zraněný skončil v chebské nemocnici.

Jiný všimavý člověk si v podvečerních hodinách všiml muže, které se měl pokoušet odcizit okapy z budovy za čerpací stanicí u kruhového objezdu v Evropské ulici. Na místo vyjela hlídka společně s psovodem městské policie. „Podezřelý muž se sice pokusil ukrýt v přilehlém křoví, ale služební pes ho během krátké chvíle nalezl,“ uvedl Janošťák. Díky včasnému zásahu ke škodě na majetku nedošlo, přestupek byl vyřešen na místě.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky záchrana života, krádež okapů, veřejnost, oznámení, Městská policie Cheb

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.