čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Po hádce skončila žena v bezvědomí, útočník je vyšetřován na svobodě

Z pokusu vraždy policie obvinila šestapadesátiletého muže ze Sokolovska. Ten neudržel nervy na uzdě a po hádce napadl třiačtyřicetiletou ženu, kterou několikrát udeřil do obličeje. Když se přestala hýbat, zavolal záchranku.

Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání šestapadesátiletého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu.

„K incidentu došlo v sobotu 2. května v malé obci na Sokolovsku. Zmiňovaný muž popíjel alkohol s třiačtyřicetiletou ženou, se kterou společně obýval byt. V odpoledních hodinách došlo mezi oběma k hádce, po které měl muž ženu fyzicky napadnout,“ popisuje sled událostí policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Muž ženu několikrát udeřil do obličeje. Mlátit ji přestal až poté, co se ležící žena přestala hýbat.

„Po tomto útoku obviněný přivolal záchrannou službu, která zraněnou ženu převezla ve velmi vážném stavu do sokolovské nemocnice. Ve večerních hodinách policisté šestapadesátiletého muže zadrželi,“ pokračoval mluvčí.
 
Policejní vrchní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, avšak soudce neshledal vazební důvody a vyšetřování tak probíhá na svobodě.
 
„V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na 18 let. V Karlovarském kraji je to letos druhý pokus o vraždu, přičemž ten první, v Chebu byl dokonán,“ dodal Jakub Kopřiva.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky vražda, Sokolovsko, policie, vazba, vězení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.