Po 17. 8. 2026Petra
Zprávy

FOTO : Hasiče zaměstnal silný vítr, vyjížděli k desítkám případů

Zuzana Pešková1 minuta čtení21. 7. 2020, 12:00
Hasiče zaměstnal silný vítr, vyjížděli k desítkám případů
Hasiče zaměstnal silný vítr, vyjížděli k desítkám případů · Foto: HZS KVK

Déšť doprovázen silným větrem se prohnal Karlovarským krajem. Hasiči museli řešit dvě desítky případů, ve Staré Roli spadl strom na zaparkovaná v auto, v Chodově vítr uvolnil střechu na budově školy.

Od pondělního odpoledne až do nočních hodin likvidovali hasiči následky větru. Ten především lámal a vyvracel stromy.

„Krátký poryv větru vyvracel a lámal stromy. Ve Staré Roli strom spadl na zaparkovaná auta, pro odstranění dalšího zlomeného stromu opět ve Staré Roli bylo nutné zavolat na pomoc jeřáb. V Chodově vítr uvolnil část střechy na budově školy, hasiči provedli provizorní zakrytí a zatížení pomocí pytlů s pískem," řekl k zásahům mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Rodiče plánují výdaje na školu, téměř polovina počítá s částkou do 3 000 KčVzdělání

Rodiče plánují výdaje na školu, téměř polovina počítá s částkou do 3 000 Kč

Začátek nového školního roku by měl podle rodičů zatížit rodinné rozpočty méně než v předchozích letech. Negativní dopad růstu cen na plánování školních výdajů zároveň uvádí méně rodičů než loni. Téměř polovina rodičů počítá s náklady do 3 000 Kč, zatímco 19 % očekává výdaje nad 5 000 Kč, jak vyplývá z průzkumu České bankovní asociace (ČBA).

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook